Kampionët në fuqi Liverpool udhëtojnë në Southampton për ndeshjen e tyre të parë të 2021 në Premier League të hënën në mbrëmje.

Në një ambient qesharakisht të suksesshëm, skuadra e Jurgen Klopp është përkrahur gjatë disa sezoneve të fundit, zhvillimi i tyre aktual i barazimeve rresht (jo humbjeve, vizaton) është e mjaftueshme për një befasi të paligjshme të moderuar.

Liverpool nuk ka rënë pikë në tre radhazi Premier League lojëra që nga fundi i fushatës 2017/18 dhe, me privilegjin e rrallë prej pesë ditësh për t’u përgatitur, këtu është formacioni që ata duhet të përdorin për të mbajtur atë rekord.

Andrew Robertson
Andrew Robertson është lojtari i vetëm që paraqet në çdo minutë të futbollit Premier League për Liverpool këtë sezon | Robbie Jay Barratt – AMA / Getty Images

Alisson (GK) – Ndërsa Newcastle United’s Karl Darlow vodhi titujt kryesorë në udhëtimin e Liverpool në St James ‘Park, Alisson vazhdoi me qetësi biznesin e tij midis grupeve të tjera të postimeve, ashtu si ka bërë për shumicën dërrmuese të kohës së tij në Merseyside.

Trent Alexander-Arnold (RB) – Lëndimet dhe një rënie e lehtë në formë kanë komplotuar për t’u larguar Liverpoolkrijuesi i rregullt i përgjithshëm me vetëm dy asistime të Premier League këtë sezon akoma, Klopp ka shumë të ngjarë të mos humbasë asnjë besim te 22-vjeçari.

Nathaniel Phillips (CB) – Pas një pastrimi të parë në Premier League kundër Newcastle Koha e fundit, Phillips mund të jetë në linjë për të filluar ndeshjet radhazi të nivelit të lartë për Reds për herë të parë ndërsa Klopp menaxhon burimet e tij mbrojtëse që zvogëlohen.

Fabinho (CB) – Tani i vendosur fort në zemër të linjës së prapambetur të Liverpool, duket sikur kujtimet e largëta të një epoke të kaluar, kur Fabinho patrullonte në mënyrë elegante mesfushën.

Andrew Robertson (LB) – Mes rrëmujave të rrotullimit në të gjithë ekipin, Klopp nuk mund të bëjë pa mbrojtjen e tij të majtë dhe mbrojtjen e majtë për një minutë të vetme të Premier League.

Georginio Wijnaldum
Georginio Wijnaldum ka të ngjarë të kthehet pasi u la jashtë një Premier League duke filluar XI për të pestën herë në 18 muaj | Clive Brunskill / Getty Images

Curtis Jones (CM) – Integrimi i 19-vjeçarit në ekipin e parë ka qenë kaq i qetë, produkti i akademisë praktikisht ka anashkaluar vëzhgimin e frikshëm që vjen me etiketimin e një perspektive dhe ka rënë drejt në skuadrën e rregullt.

Jordan Henderson (CM) – Me shiritin e kapitenit me krenari në krah, spiranca e mesfushës së Liverpool është një siguri virtuale në formacionin startues kur është në gjendje – dhe madje ndonjëherë edhe kur ai nuk është.

Georginio Wijnaldum (CM) – Numri pesë i Liverpoolit ka humbur vetëm një ndeshje në kampionat që nga vera e 2019, duke filluar 49 nga 54 daljet e mëparshme. Pas një paraqitje të rrallë në pankinë të Mërkurën, mesfushori i Klopp duhet të jetë në radhë për një skuadër tjetër.

Mohamed Salah (RW) – Pasi zvarriti tinëzisht listat e shënimeve edhe një herë këtë sezon, Salah duhet të ketë një mundësi që nga fillimi për të shtuar numrin e tij të 13 golave ​​në 15 paraqitje të kampionatit këtë sezon.

Roberto Firmino (ST) – Pavarësisht barazimit të fundit të Liverpool, Firmino ka rikthyer përsëri në formë Klopp nuk dyshoi kurrë ai kishte humbur në radhë të parë.

Sadio Mane (LW) – Me Diogo Jota ende në tryezën e trajtimit, Mane është i sigurt, por do të mbajë vendin e tij të parë kundër ish-skuadrës.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu