Manchester City pret Newcastle duke luftuar në Etihad Stadium për të përmbyllur festimet e Ditës së Boksit të Premier League.

Skuadra e Pep Guardiola shkon në lojë pas kthimit të një fitore të rehatshme 4-1 ndaj Arsenalit në Kupën Carabao, një rezultat që ka krijuar një barazim gjysmëfinal me gojëhapur me rivalët e hidhur Manchester United.

Gjërat nuk po shkojnë aq me ngut në Premier League, sidoqoftë. Qyteti janë poshtë në vendin e tetë aktualisht, duke zënë kryesimin e Liverpoolit me tetë pikë me një lojë në dorë.

Sidoqoftë, ata kanë një rekord shumë të favorshëm ndaj Newcastle të Steve Bruce, një prej të cilëve do të shpresojnë të përfitojnë nga forma e dobët e Magpies. Ja 90 minutaMendimet se si duhet të rreshtohet Qyteti pasi të kenë tallur disa gjel deti.

John Stones
John Stones ka qenë një komponent kyç i mbrojtjes së Qytetit këtë sezon | Michael Regan / Getty Images

Ederson (GK): Braziliani ka gjashtë hapa të pastër deri më tani, një shifër që vetëm Emiliano Martínez i Aston Villa ka bërë më të mirë.

Kyle Walker (RB): Shkathtësia e tij dhe fuqitë e rimëkëmbjes janë vetëm dy nga një numër i tipareve të klasit botëror.

Ruben Dias (CB): Ka stabilizuar mbrojtjen e City pas ardhjes së tij në verë, dhe është zgjedhja e parë e padiskutueshme.

John Stones (CB): Me Aymeric Laporte që tani shijon një përmbledhje shikimi, të hedhur më parë Gurët po tregon shenja të kthimit në gjendjen e tij më të mirë.

Joao Cancelo (LB): Ashtu si Walker, Cancelo siguron një shkathtësi të madhe – duke u shfaqur në të djathtë kundër Arsenal dhe, ka shumë të ngjarë, të majtë këtu.

FBL-ENG-PR-MAN QYTETI-FULHAM
Rodri mund të duhet të luajë pa Fernandinho | ALEX LIVESEY / Getty Images

Ilkay Gundogan (CM): Shënoi kundër West Brom në ndeshjen e fundit në shtëpi të Cityt dhe pritet të jetë i rregullt dhe i rregullt.

Rodri (CM): Dukej shumë më i qetë duke luajtur së bashku me Fernandinho në mesjavën, por do të ketë për detyrë të ankorojë mesfushën vetëm kundër Newcastle të ulët.

Kevin De Bruyne (CAM): Belgu i shkëlqyeshëm ka regjistruar shtatë asistime tashmë dhe ky numër do të rritet me shpejtësi kur Sergio Aguero të jetë në gjendje të fitojë.

Foden do të shpresojë në disa minuta në Premier League
Foden do të shpresojë për disa minuta në Premier League | Catherine Ivill / Getty Images

Phil Foden (RW): Goli dhe asistimi i tij kundër Arsenalit me siguri i ka fituar atij një kthim në fillimin në Premier League. Me siguri?

Gabriel Jesus (ST): Mori qëllimin e tij mirë në mesjavë dhe me Aguero ende duke luftuar për një gjendje të plotë, ai mund të merrte përsipër me kokë.

Raheem Sterling (LW): Shënoi fituesin vendimtar kundër Southampton me fluturim të lartë, por është shumë larg më të mirës së tij. Mund të mbush çizmet e tij këtu.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu