Pasi i dha Manchester City avantazhin në garën për titull në Premier League me një humbje tronditëse ndaj Sheffield United herën e kaluar, Manchester United do të përpiqet t’i rikthejë gjërat në rrugën e duhur kur të përballen me Arsenalin të Shtunën.

Topçinjtë janë të pamposhtur në gjashtë ndeshjet e tyre të fundit në kampionat, duke fituar pesë dhe një barazim një, kështu që Ole Gunnar Solskjaer do ta dijë që skuadra e tij duhet të japë 100% nëse dëshiron të kthehet në rrugët fituese në këtë lojë.

Ja se si shefi duhet të rreshtohet për lojë.

David De Gea
De Gea do të shpresojë të kthehet prapa | Laurence Griffiths / Getty Images

David de Gea (GK) – Mund të ketë luftuar herën e fundit, por De Gea është padyshim njeriu për punën këtu.

Aaron Wan-Bissaka (RB) – Wan-Bissaka ka zhvilluar anën sulmuese të lojës së tij këtë sezon dhe mund të jetë një pjesë thelbësore e Të bashkuarlëviz përpara.

Victor Lindelof (CB) – Eric Bailly ka udhëtuar pasi u rikuperua nga një goditje, por një kthim në formacion mund të jetë një hap shumë larg për Ivorian, i cili me gjasë do ta shohë vendin e tij dorëzuar Lindelof në vend të kësaj.

Harry Maguire (CB) – I freskët nga prapa duke shënuar golin e vetëm të skuadrës së tij, Maguire është i sigurt për të filluar ndeshjen nëse mbetet i shëndetshëm.

Luke Shaw (LB) – Alex Telles bëri përshtypje kundër Sheffield United, duke kapur asistimin për kokën e Maguire, por Shaw i shkëlqyeshëm pritet të rikthejë vendin e tij në ekip.

Paul Pogba
Pogba ka të ngjarë të fillojë | Pishinë / Getty Images

Fredi (DM) – Fred ishte pushuar kundër Sheffield United dhe kështu do të pritet që të shkojë për ndeshjen Arsenal lojë

Scott McTominay (DM) – Ashtu si Fred, McTominay gjithashtu u la në stol herën e fundit, kështu që prisni që Solskjaer ta sjellë Skocezin përsëri në formacionin startues.

Paul Pogba (RM) – Mund të mos jetë pozicioni i tij më i mirë, por Pogba nevojat të jesh në fushë për këtë. Tooshtë shumë e rëndësishme ta lini atë jashtë.

Bruno Fernandes (AM) – Emri i parë në fletën e ekipit këto ditë, Solskjaer do të presë që Fernandes të hedh poshtë mitin që ai nuk del kundër ekipeve të larta.

Marcus Rashford (LM) – Rashford luajti një rol kryesor në fitoren e Kupës FA mbi Liverpool, duke shënuar një gol dhe një asist, dhe një performancë e ngjashme në këtë do të binte në sy.

Edinson Cavani
Cavani mund të jetë në linjë për të filluar | Clive Rose / Getty Images

Edinson Cavani (ST) – Anthony Martial u stërvit pasi mori një dëmtim në shpatull, por prisni që Solskjaer të shkojë me përvojën e Cavani me këtë rast.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqeni atëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu