Manchester United nuk ka marrë pikë të mjaftueshme që kur doli në krye të Premier League në janar, të thjeshtë dhe të thjeshtë. Kjo e bën përplasjen të mërkurën në mbrëmje me Crystal Palace në Selhurst Park absolutisht të rëndësishme për të qëndruar rehat përpara në garën për katër të mirët.

United nuk ka arritur të mposhtë Pallatin në shtëpi që nga Shtatori 2017, por ka fituar në mënyrë të çuditshme në secilën pesë vizitat e fundit në Londrën e Jugut. Ole Gunnar Solskjaer do të shpresojë që të vazhdojë garën.

Këtu është një vështrim në Të bashkuar XI menaxheri duhet të zgjedhë

Aaron Wan-Bissaka
Aaron Wan-Bissaka do të përballet me ish-klubin e tij | Alex Pantling / Getty Images

David de Gea (GK): Regjistroi një pastrim të mirëpritur kundër Chelsea herën e kaluar, por United nuk po i mban mjaftueshëm ato.

Aaron Wan-Bissaka (RB): Përgatitja për vetëm kthimin e tij të dytë në Selhurst Park që nga largimi nga Pallati për në United. Do të ketë për detyrë të mbajë të qetë një nga anësorët me rotacion të Pallatit.

Harry Maguire (CB): Ende duhet të provojë se ai mund të ngrihet dhe të numërohet. Lookedshtë dukur shumë i dobët muajt e fundit dhe ishte larg larg Chelsea asnjë tregues të progresit.

Victor Lindelof (CB): Suedezi ka refuzuar ankesat dhe duket se ka fituar betejën me Eric Bailly për tani, por ai do të zëvendësohet si titullar që vjen verën.

Luke Shaw (LB): Ka bërë vendin e mbrojtësit të majtë të tijin që kur u kthye në palestër në dhjetor, megjithëse do të ishte një nxitje tani nëse ai mund të merrte asistimet që po merrte në fillim të shkurtit.

Bruno Fernandes - Futbollist - Lindur më 1994
Ekziston presion mbi Bruno Fernandes për të kryer | Visionhaus / Getty Images

Fred (CM): Braziliani ka nënvizuar rëndësinë e tij për United në javët e fundit si këmbët në mesfushën qendrore. Kontributet e tij sulmuese lënë pak për të dëshiruar, megjithatë.

Scott McTominay (CM): Paul Pogba mbetet një dyshim për këtë edhe pse ai filloi të stërvitej më normalisht pasi u rikuperua nga dëmtimi i kofshës.

Bruno Fernandes (AM): Shorti i Chelsea i dha fund një serie prej katër ndeshjeve radhazi të Premier League me një gol për hajmali të United. Të tjerët ende duket se mbështeten pak tek ai.

Anthony Martial mund të ketë një shans për të filluar
Anthony Martial mund të ketë një shans për të filluar | Laurence Griffiths / Getty Images

Mason Greenwood (RW): I riu u rikthye në Premier League XI kundër Chelsea dhe ka shenja të formës së tij nga sezoni i kaluar, por golat ende nuk po vijnë.

Anthony Martial (ST): Me Edinson Cavani vështirë se do të fillojë pasi humbi një numër lojërash, francezi mund të merrte përsipër në rolin e ‘numrit nëntë’.

Marcus Rashford (LW): Duhet të jetë në krahun e majtë për të qenë më efektiv. Do të futem në shifra të dyfishta të Premier League për sezonin e tretë me radhë me një gol këtu.

Për më shumë nga Jamie Spencer, ndiqni atë në Cicëroj dhe Facebook!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu