Manchester United është larguar nga maja e Premier League dhe po kërkon të kthehet në rrugët fituese kur Southampton viziton Old Trafford të martën në mbrëmje.

Ole Gunnar Solskjaer ka hequr pikë kundër Sheffield United dhe Arsenal në dy ndeshjet e tyre të fundit, duke i dhënë fund një forme të shkëlqyeshme që i kishte futur ata në garë për titull.

Të bashkuar fituan herën e fundit që u takuan Southampton, megjithëse u desh një rikthim monumental i pjesës së dytë pasi fillimisht zbriti me rezultatin 2-0 në 45 minutat e para.

Ja një vështrim në fillimin e XI Solskjaer që mund të zgjedhë për këtë …

Luke Shaw
Luke Shaw ka qenë në top formë javët e fundit | Marc Atkins / Getty Images

David de Gea (GK) – Lojtari më i gjatë në skuadër i parë i United ka humbur vetëm dy ndeshje të Premier League këtë sezon dhe regjistroi një hap të mirë për mirëpritjen herën e kaluar kundër Arsenalit.

Aaron Wan-Bissaka (RB) – Ende afër situatës së pamposhtur në situata një për një, por janë pjesët e tjera të lojës së tij, veçanërisht shënjimi dhe vetëdija e përgjithshme, që janë theksuar si të dobëta në këtë sezon.

Eric Bailly (CB) – Ka tregtuar fillimet me Victor Lindelof në javët e fundit dhe mund të marrin përsipër, megjithëse politika e dyerve të rrotullimit të Solskjaer në qendër të mbrojtjes së bashku me Harry Maguire ka qenë shkak për kritika nga tifozët e pakënaqur.

Harry Maguire (CB) – Ka shumë nevojë për një partner të vendosur për një kohë të gjatë. Kapiteni i United ka të ngjarë të ndihet më rehat ndaj një sulmuesi të shpejtë dhe këmbëngulës si Danny Ings nëse ka dikë me pak më shumë ritëm përkrah tij, si Bailly.

Luke Shaw (LB) – Mbrojtësi i majtë i është përgjigjur mirë konkurrencës nga nënshkrimi i Alex Telles në tetor dhe ka qenë një nga interpretuesit më të mirë dhe më të qëndrueshëm të United. Ai do të jetë i etur ta vazhdojë atë kundër klubit të tij të vjetër.

Paul Pogba
Paul Pogba zakonisht luan vetëm kundër klubeve të mëdha | Laurence Griffiths / Getty Images

Fred (CM) – Do të plotësojë një rol të rëndësishëm si këmbët e mesfushës, veçanërisht për të ndaluar kapitenin e Southampton, James Ward-Prowse të ketë shumë kohë në top për të marrë pasime dhe të fillojë të tërheqë telat.

Paul Pogba (CM) – Ka filluar në pozicione të gjera vetëm në ndeshjet më të vështira të United në Premier League këtë sezon, kundër Everton në Nëntor dhe më vonë Manchester City, Leicester, Liverpool dhe Arsenal. Në këtë të fundit ai u zhvendos në qendër kur Scott McTominay pushoi me dhimbje barku dhe tregoi anën më të disiplinuar të lojës së tij në një garë më të ashpër.

Bruno Fernandes (AM) – Reprezentuesi Portugez ka qenë me United për një vit tani dhe niveli i ndikimit ka qenë i paimagjinueshëm. Por ai ndoshta po godet gishtin e tij të parë në formë dhe ka arritur vetëm një përfshirje të drejtpërdrejtë në pesë ndeshjet e fundit të Premier League.

Mason Greenwood
Mason Greenwood ka shënuar vetëm katër gola këtë sezon | Laurence Griffiths / Getty Images

Mason Greenwood (RW) – Anthony Martial ka qenë i dobët në javët e fundit dhe tifozët mirëpresin një fillim për adoleshentin e rritur në vend. Ka qenë një sezon i dytë i vështirë dhe ai do të jetë i etur të futet në rezultatin për herë të pestë në 2020/21.

Edinson Cavani (ST) –
Ishte një gjysmë e dytë kundër Southampton në nëntor që nxori në pah aftësitë e veteranit Uruguajan për tifozët e United. Ai është vlerësuar gjerësisht që nga viti dhe ka filluar shumë lojëra që prej Krishtlindjeve.

Marcus Rashford (LW) – Një riorganizim i lartë dhe në mesfushë mund të shihte që numri dhjetë i United të rikthehet në pozicionin e tij të preferuar në të majtë pasi u rreshtua në të djathtë kundër Arsenalit. E majta është vendi ku ai duket më komod dhe më efektiv.

Për më shumë nga Jamie Spencer, ndiqeni atë Cicëroj dhe Facebook!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu