Real Madrid kthehet në detyrat e brendshme të hënën në mbrëmje kur pret Real Sociedad në La Liga.

Los Blancos siguroi një avantazh të hollë në barazimin e tyre të 16-të në Ligën e Kampionëve me Atalanta herën e fundit, duke shënuar përfundimisht në minutën e 86-të me anë të Ferland Mendy që kishte një avantazh të lojtarit për më shumë se një orë pas shkarkimit të Remo Freuler.

Në fluturimin më të mirë të Spanjës, Reali është vetëm tre pikë larg liderit aktual Atletico Madrid, i cili luan me Villarreal të Dielën në mbrëmje.

Skuadra e Zinedine Zidane është shkatërruar nga dëmtimet e një numri lojtarësh kryesorë, por këtu është skuadra për të cilën mund të shkojë.

Ferland Mendy duke festuar goditjen e tij kundër Atalanta
Ferland Mendy duke festuar grevën e tij kundër Atalanta | Emilio Andreoli / Getty Images

Thibaut Courtois (GK) – Ka fituar më shumë neutralë në sezonet e fundit, por kishte shumë pak për të bërë kundër Atalanta.

Lucas Vazquez (RB) – Nuk është një mbrojtës i djathtë nga tregtia, por vazhdon të krijojë një karrierë në Real si një nga lojtarët e tyre të gjithanshëm të skuadrës. Ai do të fillojë përsëri në mbrojtje në mungesë të Dani Carvajal.

Nacho (CB) – Problemet e lëndimit të Sergio Ramos kanë bërë që Nacho është dashur të rritet në mbrojtjen qendrore. Ka ndihmuar kampionët e La Ligës të mbajnë katër hapa të pastër në katër paraqitjet e tij të fundit.

Raphael Varane (CB) –
Stoku duket se ka rënë gjatë viteve të fundit, edhe pse Real fitoi titullin Spanjoll sezonin e kaluar dhe ai është ende vetëm 27 vjeç.

Ferland Mendy (LB) – Ishte fituesi i ndeshjes në mesjavë dhe ka të ngjarë të fillojë përsëri këtu, përveç nëse Zidane zgjedh për rotacion dhe nuk hedh veteranin Marcelo në përzierje, megjithëse braziliani po rikuperohet nga një goditje e lehtë.

Casemiro duke festuar goditjen e tij kundër Real Valladolid
Casemiro duke festuar grevën e tij kundër Real Valladolid | Nxit imazhe / Getty Images

Casemiro (DM) – Ka qenë shkëlqyeshëm në javët e fundit, duke shënuar veçanërisht fituesin kundër Real Valladolid. Do të humbasë ndeshjen e kthimit kundër Atalanta përmes pezullimit, kështu që nuk do të tërhiqet për detyrat e La Liga.

Luka Modric (CM) – 35 vjeç dhe fituesi i Topit të Artë ende po lëkundet në Madrid. Vendosni Mendy për fituesin në mesjavë dhe ka performuar shkëlqyeshëm në realizimin e Realit me pesë fitore në pesë ndeshje.

Toni Kroos (CM) – Përfundimi i kësaj treshe frikësuese të mesfushës është Kroos. Gjermani ka shënuar një gol dhe dy asistime në tre ndeshjet e tij të fundit.

Vinicius mund të bënte me disa gola
Vinicius mund të bënte me disa gola | Nxit imazhe / Getty Images

Marco Asensio (RW) – Eden HazardProblemet e dëmtimit vazhdojnë dhe ai nuk do të paraqitet kundër Sociedad, kështu që Asensio duhet të fillojë në të djathtë. Aksionet e Spanjollit kanë rënë për shkak të dëmtimit pasi kishin dalë në skenë si i ri, kështu që një vrapim i mirë do të ndihmonte.

Isco (CF) – Zidane ka zbuluar Karim Benzema nuk do të jetë gati për të hënën në mbrëmje, kështu që Isco mund t’i jepet një mundësi tjetër për të udhëhequr linjën. Do të duhet një largim nga kryeqyteti i Spanjës përfundimisht për të filluar karrierën e tij, por tani për tani mbetet një mundësi e mirë.

Vinicius Junior (LW) – Gjëra të mëdha priten ende nga Vinicius, megjithëse ai ka hyrë për të kritika për disa më poshtë daljeve. Duhet të vendoset si çelës E vërtetë lojtar ndërsa kriza e tyre e dëmtimeve vazhdon.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu