Pas flladit për një fitore 5-0 ndaj Marine në FA Cup, loja e Tottenham e riplanifikuar me shpejtësi në Premier League kundër Fulham të Mërkurën përfaqëson një provë shumë të ashpër.

Udhëtimi i tyre në Merseyside i ofroi Jose Mourinho janë një mundësi e rrallë për të pushuar disa nga lojtarët e tij kryesorë, që do të thotë se Spurs duhet të jetë në forcën e plotë për derbin e Londrës.

Ja se si duhet të rreshtohet skuadra e Mourinhos kundër Cottagers …

Eric Dier
Dier ka qenë një shtyllë kryesore e ekipit të Spurs këtë sezon | Michael Steele / Getty Images

Hugo Lloris (GK) – Francezit iu dha një pushim kundër Marine me fatkeqësinë në këmbë Joe Hart duke mbushur mes shkopinjve. Lloris do të kthehet për këtë dhe ka një shans të mirë për të shtuar gjashtë fletët e pastra të tij këtë sezon.

Serge Aurier (RB) – Një gabim katastrofik kundër Leicester mënjanë, Aurier ka shijuar një sezon të fortë. Tani për tani, ai duhet të vazhdojë të mbajë Matt Doherty jashtë ekipit.

Toby Alderweireld (CB) – Pavarësisht se ka luajtur 45 minuta kundër Marine, Mourinho duhet të zgjedhë Alderweireld, i cili ka qenë gati i pranishëm në këtë fushatë, pas një magji të shkurtër në stol në fillim të sezonit.

Eric Dier (CB) – Dier ka humbur vetëm një Premier League lojë gjatë gjithë sezonit dhe ne nuk presim që ai të shtojë në këtë numër duke humbur kundër Fulham.

Sergio Reguilon (LB) – Shkelja e tij e rregullave të koronavirusit nuk duket se ka ndikuar në kohën e tij të lojës. Ai thjesht duhet të bëjë hije Ben Dejvis në vendin e krahut të majtë.

Harry WinksEmiliano Marcondes
Winks duhet të marrë dremitjen të Mërkurën | Matthew Ashton – AMA / Getty Images

Pierre-Emile Hojbjerg (CM) – Hojbjerg ka qenë mesfushori mbrojtës i spikatur në Premier League këtë sezon. Pavarësisht se mori një goditje të keqe në këmbë kundër Brentford, ai është në dispozicion për përzgjedhje.

Harry Winks (CM) – Do të jetë Winks ose Moussa Sissoko që është partner i Hojbjerg në mesfushë. Ndërsa Fulham nuk ka gjasa të ketë shumë posedim, Mourinho duhet të zgjedhë Winks i cili është një pasues superior.

Tanguy Ndombele (AM) – Pas një sezoni të ndërlikuar debutues në veri të Londrës, Ndombele ka treguar talentin e tij shumë më shpesh këtë fushatë. Ai ka qenë mbresëlënës si mesfushori më i përparuar i Spurs dhe do të vazhdojë në atë rol të Mërkurën.

Djali Heung-Min
Djali u preh kundër Detare | Alex Livesey – Danehouse / Getty Images


Steven Bergwijn (RW) –
Me Giovani Lo Celso të dëmtuar, Bergwijn duhet të mbajë anën e djathtë përpara për disa kohë – jo se performancat e tij të fundit nuk e kanë merituar atë.

Harry Kane (ST) – The Kapiten i Anglisë po kalon një nga sezonet e tij më të mira ndonjëherë dhe krijimtaria e tij do të jetë thelbësore në prishjen e bllokut të ulët të Fulham.

Son Heung-min (LW) – Son është shënuesi më i lartë i pikëve në Fantasy Premier League këtë sezon. Çfarë ka më shumë për të thënë? Sigurisht që ai fillon.



Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu