Tottenham do të shikojë që fushata e tyre e Premier League të kthehet në rrugën e duhur me udhëtimin e tyre te Wolves të Dielën në mbrëmje.

Një vrapim prej një pikë nga tre ndeshje ka parë që Spurs i Jose Mourinho të bjerë nga i pari në të gjashtin në topin e Anglisë, megjithëse ata arritën në gjysmëfinalet e Kupës Carabao me mirësjellje të një fitore 3-1 në Stoke të Mërkurën, me Gareth Bale, Ben Davies dhe Harry Kane duke shënuar të gjithë.

Këtu është ana që ata duhet të fusin për ditën e tyre në West Midlands.

Serge Aurier, Wesley Fofana
Erm, Serge shoku? | Julian Finney / Getty Images

Hugo Lloris (GK) – Mund të bëj me një performancë vërtet mbresëlënëse pas disa shfaqjeve iffy. Nuk tregoi një komandë të shkëlqyeshme të kutisë së tij në ndeshjet kundër Stoke dhe Leicester dhe duhet të luajë përsëri në formë.

Serge Aurier (RB) – Vendosni një paraqitje të tmerrshme kundër Leicester, duke dhënë një penallti dhe duke u kapur shpesh nga pozicioni. Matt Doherty luajti në mesjavë megjithatë, kështu që Ivoriani duhet të kthehet në XI startues.

Toby Alderweireld (CB) – Një burrë tjetër që ka ca për të bërë. Shënoi një autogol kundër Leicester, duke parë më parë në të mirën e tij.

Eric Dier (CB) – Reprezentuesi anglez e ka pohuar veten si një nga qendërmbrojtësit startues të Tottenhamit dhe lulëzon gjatë paraqitjeve të tyre ‘prapa murit’. Vetëm katër Spurs lojtarët kanë pasur më shumë minuta në Premier League se Dier këtë sezon.

Sergio Reguilon (LB) – Ben Davies mund të ketë kapur një gol të rëndësishëm në Stoke, por Spanjolli Reguilon ka të ngjarë të ndryshohet. Ai do të ofrojë më shumë kërcënim sulmues sesa Uellsiani në të majtë.

Pierre-Emile Hojbjerg
Nënshkrimi më i suksesshëm i verës i Tottenham deri më tani | Matthew Ashton – AMA / Getty Images

Moussa Sissoko (CM) – Erdhi nga pankina në mesjavë për të parë fitoren e Kupës Carabao dhe do të fillojë nga këtu, duke ofruar stabilitet mbrojtës por jo shumë në të tretën e fundit. A e morra asistimin për goditjen e Kane kundër Stoke, mendje.

Pierre-Emile Hojbjerg (CM) – Ndërkombëtar i Danimarkës, Hojbjerg ka qenë mesfushori më i mirë i Tottenham deri më tani këtë sezon. Kini kujdes për ndonjë goditje të mundshme të grushtave mbi trajtimet ose përgjimet.

Tanguy Ndombele (AM) – Shqetësuan tifozët e Spurs me mungesën e tij kundër Stoke por vetëm po pushohej. Zakonisht tërheq një ose dy kthesa të këndshme në dhjetë minutat e para para se të përplaset nga një mesfushor kundërshtari.

Harry Kane
Kane feston golin e tij në Stoke | Chloe Knott – Danehouse / Getty Images

Steven Bergwin (RW) – Kalon shumë punë mbrojtëse duke ndihmuar Aurier në të djathtë. Mund të bëjë me disa kthime sulmuese për të rritur besimin e tij, por a është lojtari që Mourinho beson tani për partnerin Kane dhe Bir përpara

Harry Kane (ST) – Nëntë gola dhe dhjetë asistime në kampionat është një kthim i jashtëzakonshëm për kapitenin e Anglisë, megjithëse ai nuk mundi të shënonte në humbjet ndaj Liverpool dhe Leicester. Zakonisht kthehet në rrugën e duhur pas disa ndeshjeve pa gola, kështu që prisni që ai të bëjë biznesin të Dielën.

Son Heung-min (LW) – Son tashmë e ka barazuar numrin e golave ​​të tij në ligë nga sezoni i kaluar me 11 goditjet e tij. Partneriteti i tij me Kane ka qenë një nga historitë e sezonit.

Për më shumë nga Jude Summerfield, ndiqni atë në Cicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu