Nuno Espirito Santo Ujqit mikpritësi i Jose Mourinhos Tottenham në Molineux në një ndeshje intriguese të Premier League të Dielën, me të dy palët duke luftuar për formën për momentin.

Spurs hyjnë në lojë pasi kanë humbur dy të fundit Premier League ndeshje dhe pa fitore në tre – një vrapim që i ka parë ata të rrëshqasin nga maja në vendin e gjashtë në tabelë. Ata, megjithatë, rizbuluan prekjen e tyre fituese në mesjavë ndërsa triumfuan ndaj Stoke në çerekfinalet e Kupës EFL.

Wolves, ndërkohë, kanë fituar vetëm një herë në katër ndeshje gjatë gjithë dhjetorit, duke humbur tre të tjerët. Ata u mundën 2-1 në Burnley të hënën pasi kishin vjedhur më parë një fitore në modën emocionuese kundër Chelsea një javë më parë. Nuno ka të ngjarë të shkojë me ekipin e tij më të fortë kundër Spurs në një përpjekje për t’u kthyer në rrugët e fitores.

Këtu është formacioni që duhet të fillojë të bëjë pikërisht atë.

Conor Coady
Kapiteni i Ujqërve Conor Coady ka luajtur 13 ndeshje në kampionat këtë fushatë | Chloe Knott – Danehouse / Getty Images

Rui Patricio (GK) – Numri një i Ujqërve ka mbajtur katër fletë të pastra deri më tani këtë fushatë dhe do të përpiqet ta bëjë atë pesë të dielën në mbrëmje.

Willy Boly (CB) – Mbrojtësi nuk u paraqit të hënën dhe ka të ngjarë të kthehet në krah për të zëvendësuar Max Kilman.

Conor Coady (CB) – Kapiteni i Ujqërve ka marrë pjesë në të gjitha ndeshjet e tyre deri më tani në Premier League, dhe siguron aftësi të shkëlqyera kalimi nga prapa, si dhe aftësinë e tij mbrojtëse.

Saiss Roman (CB) – Maroku është opsioni i preferuar për të luajtur së bashku me Boly dhe Coady në anën e pasme dhe Nuno ka të ngjarë të qëndrojë me të në të majtë të tre mbrojtësve qendrorë.

Nelson Semedo
Nelson Semedo ka qenë një interpretues i mirë për Wolves që nga ardhja e tij | James Williamson – AMA / Getty Images

Nelson Semedo (RWB) – Ish-njeriu i Barcelonës ka bërë përshtypje që kur u bashkua me klubin, duke u renditur i pari për driblimet e përfunduara (26) midis mbrojtësve të Premier League. Ai është i sigurt për të filluar në të djathtë.

Ruben Neves (CM) – Thelbësore në lojën e tyre krijuese, duke grumbulluar një shumë të madhe 73 kalimesh në të tretën e fundit deri më tani këtë sezon – 40 më shumë se çdo lojtar tjetër i Wolves. Fillues i garantuar.

Joao Moutinho (CM) – Një tjetër kombëtar i Portugalisë, dhe një tjetër dhëmb i rëndësishëm në sistemin e Ujqërve. Zakonisht një prani e vërtetë krijuese, por ai do të kërkojë të marrë asistimin e tij të parë të sezonit kundër Spurs.

Rayan Ait-Nuri (LWB) – Në mungesë të Jonny, përfaqësuesi i Francës Under-21 ka bërë mirë, duke bërë 11 trajtime dhe përgjime në vetëm pesë paraqitje këtë sezon.

Daniel Podence (CF) – Sulmuesi ka performuar jashtëzakonisht kur i është dhënë një rol i lirë pas sulmuesve. Ai duket se rrëshqit rreth lojtarëve dhe merr me lehtësi xhepat e hapësirës. Një kërcënim real në ditën e tij.

Pedro Neto (ST) – Sulmuesi ka golat e dytë më të lartë për raportin e 90 minutave në klub, i mundur vetëm nga Raul Jiminez. Ai siguron një rrezik në të tretën e fundit, dhe mund të dëmtojë skuadrat me ritmin e tij.

Fabio Silva (ST) – Në mungesë të Jiminez, Silva e ka pasur të vështirë të bëhet talisman për skuadrën e tij, por 18-vjeçari ka performuar mirë dhe ka treguar premtimin. Ai do të shikojë për të vazhduar në shënimin e golit të tij të parë në Turf Moor të hënën, kur ai u bë golashënuesi më i ri i Wolves ndonjëherë në Premier League.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu