Frank Lampard ka thyer heshtjen e tij për shkarkimin nga Chelsea, duke lëshuar një deklaratë emocionuese në Instagram që shprehu zhgënjimin e tij pasi ishte liruar nga detyrat e tij.

Lampard u la të lirë pasi një gjysmë e parë e dobët e sezonit i la Blues duke lënguar në mes të tabelës, megjithëse koha dukej e çuditshme – lajmi erdhi më pak se 24 orë pasi ata arritën në fazën e 16 të Kupës FA.

Një raport në Telegrafi madje pretendoi se Chelsea lojtarët nuk ishin në dijeni të largimit të menaxherit derisa ajo ishte thyer tashmë në shtyp, dhe shumë tifozë dhe ekspertë kanë folur në mbështetje të shefit në largim, i cili është vendosur të zëvendësohet nga Thomas Tuchel.

Por Lampard ishte i këndshëm në deklaratën e tij të parë që nga largimi, siç tha ai Instagram: “Ka qenë një privilegj i madh dhe një nder për të menaxhuar Chelsea, një klub që ka qenë një pjesë e madhe e jetës time për kaq kohë. Së pari, unë do të doja të falënderoja tifozët për mbështetjen e pabesueshme që kam marrë gjatë fundit 18 muaj. Shpresoj se ata e dinë se çfarë do të thotë kjo për mua.

“Kur mora këtë rol i kuptova sfidat që prisnin në një kohë të vështirë për klubin e futbollit. Jam krenar për arritjet që kemi bërë dhe jam krenar për lojtarët e akademisë që kanë bërë hapin e tyre në ekipin e parë dhe performuan aq mirë. Ata janë e ardhmja e klubit.

“Unë jam i zhgënjyer që nuk kisha kohë këtë sezon për ta çuar klubin përpara dhe për ta sjellë atë në nivelin tjetër.

“Unë dua të falënderoj z. Abramovich, bordin, lojtarët, ekipin tim të trajnerëve dhe të gjithë në klub për punën e tyre të përkushtuar, veçanërisht në këto kohë të papara dhe sfiduese. I uroj ekipit dhe klubit çdo sukses për të ardhmen.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu