Menaxheri i Chelsea, Frank Lampard ka refuzuar të përjashtojë një kthim në veprim për anësorët Callum Hudson-Odoi dhe Hakim Ziyech në takimin e së hënës me West Ham United.

Hudson-Odoi mori një dëmtim të muskulit në stërvitje gjatë rritjes së humbjes së Blues 1-0 ndaj Everton, ndërsa një tjetër dëmtim i kërcimit e ka mbajtur Ziyech larg veprimit që nga fitorja 3-1 ndaj Leeds.

Hakim Ziyech
Ziyech është zhdukur për disa javë | Mike Hewitt / Getty Images

Gjatë Lampard ka munguar shumë disa opsione shtesë në krah Chelseady ndeshjet e fundit, të cilat kanë përfunduar të dyja me humbje, por ai pranoi gjatë një konference për shtyp se dyshja mund të jetë gati të kthehet të hënën.

“Isshtë dita e parë e kthimit me grupin që po stërvitet sot në një nivel të mirë, kështu që unë do të duhet të shoh se si janë dy ose tre ditët e ardhshme për të parë nëse bëjnë West Ham, “Tha Lampard (përmes klubit faqe zyrtare në internet) kur u pyetën për shanset e çiftit për një kthim të afërt.

Lampard ishte një nga menaxherët që dëshironte të shihte Premier League rikthejë pesë zëvendësime gjatë ndeshjeve, duke shpresuar që një ndryshim i rregullave do ta ndihmonte atë të mbronte lojtarët nga pësimet e lëndimeve të kërcellit si ato të Hudson-Odoi dhe Ziyech.

Numri i zëvendësimeve është mbajtur në tre, megjithëse menaxherët tani janë në gjendje të përmendin nëntë lojtarë në stol në vend të shtatë lojtarëve të zakonshëm.

“Unë nuk dua të flas për këtë si një goditje,” shtoi Lampard kur u pyet për të parë refuzimin e ndryshimit të rregullit të tij të preferuar.

“Justshtë vetëm se kur kemi biseduar për të si menaxherë, faktori mbizotërues nga menaxherët nëse ata ishin ndoshta pro apo kundër tij, sepse unë mendoj se ka faktorë të ndryshëm për këtë, ishte se ky është një rast i mirëqenies së lojtarëve, duke u siguruar ne po kujdesemi për lojtarët dhe u japim atyre mundësinë më të mirë për të performuar në një nivel optimal dhe duke mos i vënë ata në rrezik si të tillë për shkak të kohërave të pasigurta dhe orarit.

“Unë mendoj se [increasing the substitutions] do të ishte vërtet e dobishme për mirëqenien e lojtarëve. Normalisht në ditët moderne, mirëqenia e lojtarëve dhe mirëqenia e punonjësve zbresin nga maja. Unë nuk mendoj se kjo ka mjaft kohë, por vendimi është marrë dhe ne vetëm vazhdojmë “.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu