Shefi i Brentford, Thomas Frank ishte plot lavdërime për paraqitjen shpirtërore të ekipit të tij në humbjen ndaj Tottenham, por theksoi një fushë kryesore në të cilën skuadra e tij lëshohej.

Përkundër një shfaqjeje shpirtërore, Brentford iu nënshtruan cilësisë së Premier League të Tottenham ndërsa u përkulën nga Kupa EFL në fazën gjysmë-finale.

Duke folur me Sky Sports pas ndeshjes, Frank foli për mungesën e ekipit të tij për të bërë presion lart në fushë si një faktor pas humbjes së tyre pasi fillimisht deklaroi: “Së pari dhe më e rëndësishmja, duhet të them se jam shumë krenar për ekipin tim.

“Vendimi i parë VAR, ne ishim inç nga barazimi. Ishte një lojë e hapur, kishim një qëndrim të lartë, ishim të guximshëm dhe barazimi nuk do të kishte qenë një rezultat totalisht i padrejtë ndaj një ekipi të klasit botëror.

“Nëse doni të shkoni në një finale kundër një ekipi të lartë, ju keni nevojë për kufijtë me ju, por pastaj ata tregojnë klasën për të marrë një të dytë dhe pas kësaj ishte e mbaruar.

“Ne duhet të kujtojmë Tottenham është një ekip i mirë, kështu që ndoshta në fillim ne mund të kishim shtypur pak më lart, por është një kombinim i cilësisë së tyre gjithashtu.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Wembley pret ndërsa cilësia e Tottenham këmbëngul mbi Brentford të shpirtëruar

“Ne e dhamë atë gol larg, por ishim në kontroll dhe krijuam raste. Unë i lavdëroj djemtë por duhet të bëjmë më mirë. Për 65 minuta përfunduam kundër një ekipi të klasit botëror.

“Ne ishim të guximshëm, kemi bërë presion të lartë, kemi dashur të luajmë dhe të provojmë dhe kontrollojmë lojën.

“Ndoshta ata kishin një shans më shumë se ne, por ne krijuam mundësi dhe nëse e bëni këtë kundër një ekipi të klasit botëror, atëherë ne e dimë se na duhen edhe kufijtë për të ecur në rrugën tonë.”

Në kartonin e kuq të Josh Da Silva, Frank shtoi: “Mënyra sesi duhet ta shikosh, nëse shikon Da Silva, ai kurrë më parë nuk ka pasur karton të kuq.

“Unë kurrë nuk e kam parë atë të futet fizikisht në një goditje, ai nuk e bëri atë me qëllim dhe unë mendoj se ai e kapi atë.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu