NorthEast United do të ndeshet me një ndeshje të favorshme …

Që kur Khalid Jamil mori detyrën në NorthEast United, ata kanë fituar tre ndeshje radhazi dhe kohët e fundit mbajtën FC Goa të vendit të tretë në një barazim për t’i bërë 22 pikë nga 15 ndeshje.

Malësorët, të cilët tani kanë të njëjtin numër të pikëve si dy ekipet e vendosura mbi ta në tryezë, kanë dalë si një nga favoritët më të mirë për të përfunduar në katër të parët pas Mumbai City dhe ATK Mohun Bagan.

Shanset e tyre dukeshin të pakta pasi Gerard Nus u shkarkua pas një serie prej shtatë ndeshjesh pa fitore midis 8 dhjetorit, 2020 dhe 12 janarit 2021. Por tabelat kanë kthyer rezultatet dhe që nga emërimi i Jamil, NorthEast United kanë impresionuar kundër të tre ekipet kryesore të tanishme – duke mposhtur Mumbai City dhe ATK Mohun Bagan para se të mbajnë FC Goa.

Ata janë ekipi i vetëm që bën një dyfish më të lartë se liderët e kampionatit Mumbai City këtë sezon dhe gjithashtu skuadra e vetme që Islanderët kanë humbur!

Me pesë ndeshje të mbetura në fazën e ligës, malësorët kanë një mundësi fantastike për të siguruar një nga katër vendet e para. Dhe pesë ndeshjet e tyre të fundit në kampionat i kanë përgatitur ata për një fund fantastik në fund të sezonit të biznesit.

Deshor Brown, Mumbai City vs NorthEast United

Pesë ndeshjet e fundit të NorthEast United janë kundër Hyderabad, Odisha, Chennaiyin, Bengal Lindor dhe Kerala Blasters. Katër nga ata pesë kundërshtarë po lëngojnë në pjesën e poshtme të tabelës së kampionatit.

Odisha janë në fund të tabelës dhe po kalojnë një formë të tmerrshme. Chennaiyin janë të tetë në tryezë dhe të paaftë për të përfunduar shanset e tyre dhe për të shënuar gola. Bengali Lindor ka vetëm dy fitore deri më tani këtë sezon. Dhe Kerala Blasters kanë qenë shumë të paqëndrueshme dhe janë të nëntat në tryezë.

NorthEast United ka skuadrën që të vazhdojë të luajë mirë dhe të kualifikohet në playoff. Nënshkrimi në mes të sezonit Deshorn Brown ka tre gola në katër ndeshje tashmë dhe shënimi ishte një nga çështjet kryesore të tyre nën Gerard Nus.

Federico Gallego duket se ka arritur formën më të mirë në kohën e duhur dhe duket kërcënues sa herë që futet në top. Luis Machado ka atë që duhet për të mposhtur shënuesin e tij dhe për të dhënë topin në një pjatë për sulmuesin dhe në Ashutosh Mehta, ata kanë një nga mbrojtësit më të mirë në ISL duke bombarduar lart dhe poshtë krahut të djathtë.

Veriut Lindje i mbetet tani të përdorin fundin e sezonit të biznesit pasi ata janë të vendosur të përballen me ekipe që do të ishin skuadrat me të cilat do të dëshironin të përballeshin gjatë kësaj periudhe nëse do të kishin një zgjedhje.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu