Shefi i West Brom, Sam Allardyce ka dalë përsëri në Premier League dhe mendon se po i shtyn Baggies drejt rënies.

Të Alardisë burrat presin Newcastle të Dielën, vetëm 60 orë pas Humbja e së enjtes 1-0 ndaj Everton.

Ndeshja Toffees fillimisht do të luhej në 20 Mars por u zhvendos përpara për shkak të çerekfinales së Everton FA Cup me Manchester City.

Albion janë nëntë pikë nga siguria dhe Magpies në vendin e 17-të dhe Allardyce beson se Baggies po trajtohen padrejtësisht nga Premier League.

Ai tha: “Ne pyetëm nëse mund ta luanim të hënën tjetër dhe ata thanë jo. Atëherë çfarë duhet të bëjmë? Luaj në 12 të Dielën.

“Faleminderit shumë. Kjo është vërtet e këndshme për ju në Premier League, duke na ndihmuar që të zbresim ose duke u përpjekur të na zbresim.

“Kështu është. Ju mund të kërkoni data ose kohë të ndryshme, por cilido që kemi kërkuar është injoruar plotësisht. ”

Humbja e së enjtes bëri që Baggies të vështronte një kthim të menjëhershëm në Sky Bet Championship.

Allardyce ka shënjestruar fitoren kundër Newcastle për të mbajtur shpresat e tyre të pakta për të mposhtur pikën gjallë ndërsa ai vendos miqësinë e tij me Steve Bruce në pritje.

Bosi i Magpies, Bruce dhe Allardyce – i cili ishte në krye të St James ‘Park midis 2007 dhe 2008 – kanë menaxhuar 982 ndeshje të Premier League mes tyre.

Ai tha: “Ne kemi pasur shumë takime dhe të dy e dimë se kur vijmë të përballemi me të tjerët duam të fitojmë dëshpërimisht, kurrë më shumë se kjo.

“Ata kanë rrëshqitur në drejtim të tre të fundit dhe ne kemi qenë në të për sa nuk e di sa kohë. Të dy jemi të vetëdijshëm se çfarë do të thotë një fitore. Kështu që ndërsa loja po vazhdon, ne nuk do të jemi miq ”.

Bruce gjuan për nishan

Ndërkohë, Bruce ka probleme të tij dhe thotë se klubi po përpiqet të gjejë identitetin e një nishani në kamp.

Bruce u pyet se si historia e Karl Darlow goditi gazetat dy ditë para se vetë lojtari të dinte se ishte aksidentuar.

Telegrafi Luke Edwards, i cili raportoi historinë, megjithëse zbuloi se shefi i Newcastle nuk ishte burimi i tij. Darlow ishte bosht për ndeshjen me Wolves dhe gazetat e kishin atë para se ndaluesi të ishte thënë nga Bruce.

Bruce tha: “Do të më duhet të tregoj historinë për Darlow se do të shkoja në një gazetë me një ekskluzivitet që më duket krejt i neveritshëm.

“Nëse do të mendoja ta bëja atë, do të jepja dorëheqjen nesër.

“Padyshim që nuk është e vërtetë, është e padrejtë për Karl dhe pa dyshim gjatë 18 muajve të fundit që ka qenë vendimi më i vështirë për të marrë.

“Po është e vërtetë që kam pasur një grindje apo debat me një lojtar, pjesa tjetër është e pakuptimtë totale.

“Ne duhet të vendosim një vijë nën të dhe të vazhdojmë përpara”.

Bruce vazhdoi të trajtojë rrjedhjet në klub që kanë rezultuar në titujt kombëtar dhe lokal të faqes së pasme.

Bruce tha: “Ekzistojnë një burim i ushqimit.

LEXO MË SHUMË…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu