Goal liston listat televizive të të gjitha aktiviteteve kryesore të futbollit nga e gjithë bota

Futbolli kurrë nuk ndalet – pandemitë mënjanë – pavarësisht nëse është Premier League, Super League Indian (ISL), Champions League apo lojëra ndërkombëtare si Kampionati Evropian, ka pothuajse gjithmonë disa veprime për t’u parë në televizion.

Këtu janë të gjitha ndeshjet që shfaqen drejtpërdrejt në Indi sonte, nesër dhe këtë javë në kanale televizive të tilla si Sportet e Yjeve rrjeti dhe Rrjeti Sportiv i Sony Pictures (SPSN), si dhe faqet e transmetimit në internet / aplikacionet mobile – qoftë Facebook, Disney + Hotstar VIP, SonyLIV ose Kodi Fan.

* Të gjitha kohët janë IST.

E shtunë, 30 janar

E shtuna është e mbushur me veprim të lartë nga India dhe Evropa, me Arsenal duke marrë përsipër Manchester United në Premier League si ndeshja më e pritur e ditës.

NEROCA merr përsipër Aizawl dhe Gokulam Kerala fytyrë Kashmiri i vërtetë në I-League, ndërsa Qyteti Mumbai brirët e kyçjes me NorthEast United në ISL.

Diku tjetër në Premier League, Everton do të përplasen kundër Newcastle, dhe Manchester City bëni një vizitë në Sheffield United. Në Spanjë, Real Madrid do të mirëpresim Levante dhe Bajerni i Mynihut përballen me kundër Hoffenheim në Bundesliga.

Sampdoria do të presë Juventus në Serinë A, me Bolonja dhe AC Milan edhe në veprim.

Koha (IST) Ndeshje Kanali TV / transmetimi *
Ora 14:00 NEROCA vs Aizawl 1Sporte
Ora 18:00 Everton vs Newcastle Star Sports Zgjidhni 1 SD & HD
18:30 Eibar vs Sevilla Facebook
Ora 19:00 Gokulam Kerala vs Real Kashmir 1Sporte
19:30 Qyteti Mumbai vs NorthEast Utd Star Sports 1 SD & HD, Star Sports 2 SD & HD
19:30 Bolonja vs AC Milan Sony Ten 2 SD & HD
20:00 Union Berlin vs M’gladbach Kodi Fan
20:00 Bayern vs Hoffenheim Kodi Fan
20:00 Werder vs Schalke Kodi Fan
20:00 Frankfurt vs Hertha Kodi Fan
20:00 Dortmund vs Augsburg Kodi Fan
20:30 Man City vs Sheffield United Star Sports Zgjidh 2 SD & HD
20:30 West Brom vs Fulham Disney + Hotstar VIP
20:45 Real Madrid vs Levante Facebook
22:30 Sampdoria vs Juventus Sony Ten 2 SD & HD
Ora 23:00 RB Leipzig vs Leverkusen Kodi Fan
Ora 23:00 Arsenal vs Man Utd Star Sports Zgjidhni 1 SD & HD
Ora 23:00 Valencia vs Elche Facebook
(E diela)
01:15 Inter – Benevento Sony Ten 2 SD & HD
01:30 Southampton vs Aston Villa Star Sports Zgjidhni 1 SD & HD
01:30 Villarreal vs Real Sociedad Facebook

* Ndeshjet Super League të Indianës mund të transmetohen në internet në Disney + Hotstar VIP dhe JioTV, I-League në Facebook, Premier League në Disney + Hotstar dhe Serie A në SonyLIV.

E Diel, 31 Janar

Një kokë e dyfishtë në ISL – Hyderabad kundrejt Chennaiyin dhe ATK Mohun Bagan kundrejt Kerala Blasters – drejtpërdrejt në Star Sports.

Në Premier League, West Ham menaxheri David Moyes do të përballet me ish rivalët Liverpool në stadiumin e Londrës. Brighton do të marrë përsipër Tottenham, derisa Barcelona do të marrë përsipër Klubi Atletik në La Liga në një revansh të finales Supercup Spanjolle në të cilën Blaugrana u rrahën dhe Lionel Messi mori një karton të kuq.

Ndeshje të tjera të dukshme përfshijnë Atalanta vs Lazio, Kadiz vs Atletico Madrid dhe Romë vs Hella Verona.

Koha (IST) Ndeshje Kanali TV / transmetimi *
Ora 17:00 Hyderabad vs Chennaiyin Star Sports 1 SD & HD, Star Sports 2 SD & HD
Ora 17:00 Spezia vs Udinese Sony Ten 2 SD & HD
17:30 Chelsea vs Burnley Star Sports Zgjidhni 1 SD & HD
18:30 Getafe vs Alaves Facebook
19:30 ATK Mohun Bagan vs Kerala Blasters Star Sports 1 SD & HD, Star Sports 2 SD & HD
19:30 Leicester City vs Leeds United Star Sports Zgjidhni 1 SD & HD
19:30 Atalanta vs Lazio Sony Ten 2 SD & HD
19:30 Cagliari vs Sassuolo SonyLIV
19:30 Crotone vs Genoa SonyLIV
20:00 1. FC Koln vs Arminia Kodi Fan
20:45 Cadiz vs Atletico Madrid Facebook
22:00 West Ham vs Liverpool Star Sports Zgjidh 1 SD & HD, Star Sports 3 **
22:30 Wolfsburg vs SC Freiburg Kodi Fan
22:30 Napoli vs Parma Sony Ten 2 SD & HD
Ora 23:00 Granada vs Celta Vigo Facebook
(E hënë)
00:45 Brighton vs Tottenham Star Sports Zgjidhni 1 SD & HD
01:15 Roma vs Verona Sony Ten 2 SD & HD
01:30 Barcelona vs Athletic Club Facebook

* Ndeshjet Superligë Indian mund të transmetohen në internet në Disney + Hotstar VIP dhe JioTV, I-League në Facebook, Premier League në Disney + Hotstar dhe Serie A në SonyLIV.
** Në dispozicion në Bangla (Tregu i Bengalit Perëndimor) dhe Malajalam (Tregu Kerala).

E hënë, 1 shkurt

Star Sports po tregon veprimin ISL midis Odisha dhe Xhamhedpur të hënën në mbrëmje.

Më vonë në mbrëmje transmetimi i Facebook Betis i vërtetë kundrejt Osasuna në La Liga.

Koha (IST) Ndeshje Kanali TV / transmetimi *
19:30 Odisha vs Jamshedpur Star Sports 1 SD & HD, Star Sports 2 SD & HD
(E martë)
01:30 Real Betis vs Osasuna Facebook

* Ndeshjet Superligë Indian mund të transmetohen në internet në Disney + Hotstar VIP dhe JioTV.

Ju gjithashtu mund të shkarkoni Aplikacioni i Rezultateve të Drejtpërdrejta të Qëllimit , i disponueshëm për Android dhe iOS, për të marrë azhurnime në kohë reale të të gjitha ndeshjeve.

Përbërja e ekranit të Rezultateve të QëllimitSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu