Sergio Reguilon thuhet se ka siguruar Real Madrid se ai do të kthehet në Bernabeu në verë pas 12 muajsh në Tottenham.

Reguilon arriti në Spurs nga Real Madrid në shtator të vitit të kaluar për një tarifë e cila mund të rritet 32 milion £ Ai është bërë mbrojtësi i majtë i Jose Mourinhos me 13 paraqitje në Premier League.

Real megjithëse u sigurua që ata të kishin një mundësi blerjeje në marrëveshje dhe lojtari më parë ka pranuar se mund të kthehet.

“Madrid është shtëpia ime dhe ku unë jam rritur dhe ata më kanë dhënë gjithçka. E ardhmja nuk dihet, por ajo mundësi ekziston, ”tha ai në nëntor.

24-vjeçari gjithashtu e bëri të qartë se nuk ishte zgjedhja e tij të largohej nga Madridi dhe më shumë vendimi i klubit të LaLiga.

Duke folur me Onda Cero, transmetuar nga Libertad Digital, ai tha: “Unë nuk jam në Madrid sepse është diçka që nuk varej nga unë.

“Ndërgjegjja ime është shumë e pastër. Ju nuk mund të zhgënjeheni për vendimet që nuk merrni për të marrë. Nuk kam arritur të flas me të [Zinedine] Zidane. ”

Reguilon ka lindur në Madrid përpara se të kalonte nëpër gradat e akademisë në Bernabeu. Ai bëri debutimin e tij për të moshuarit në tetor 2018, para se të kalonte sezonin e kaluar në huazim në Sevilla.

Ai u emërua mbrojtësi më i mirë i majtë në LaLiga për performancat e tij për Sevilla dhe kjo është ajo ku Spurs pa mbrojtësin e plotë.

Beenshtë folur që Reali mund të shikojë për ta rikthyer Reguilon me blerjen e kthyera që raportohet të jetë afër 40 metra

Zinedine Zidane aktualisht ka Ferland Mendy dhe Marcelo si dy mbrojtësit e majtë në dispozicion të tij. Braziliani Marcelo, 32, sidoqoftë, mund të lejohet të largohet në verë.

Dhe tani gazetari spanjoll Eduardo Inda, i cili është një nga El Chiringuito-së anëtarët e panelit, mendon se është bërë një marrëveshje.

Sipas Inda, Reguilon ka thënë ‘po’ për kthimin në Real Madrid.

Kjo do të ishte një goditje e madhe për Jose Mourinho i cili ka ardhur të mbështetet te ylli i Spanjës këtë sezon.

Mourinho bllokoi daljen nga Tanganga

Ndërkohë, sipas raporteve, Tottenham refuzoi të lejonte Japhet Tanganga të bashkohej me Celtic ose dy rivalë të Premier League.

Tanganga është dashur të jetë i durueshëm për mundësitë që kur doli nga radhët e akademisë në Tottenham. Në të vërtetë, ai ende nuk do të luajë në Premier League këtë sezon.

Për shkak të mungesës së tij të veprimit, duket se disa klube menduan se mund të provonin vendosmërinë e Tottenhamit në ditën e caktuar.

Sipas Atletikës, Spurs mori oferta nga Celtic, Southampton dhe West Brom para se të mbyllej afati i transferimit. Sidoqoftë, të tre pretendentët u paralajmëruan se ishin larguar.

LEXO MË SHUMË…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu