Anësori algjerian shënoi golin e tij të parë në atë që ishte një fitore e theksuar jashtë për Black Eagles të hënën në mbrëmje

Rachid Ghezzal është shprehur i lumtur që hapi llogarinë e tij të golit në Besiktas ndërsa Black Eagles panë Genclerbirligin 3-0 në Super Lig të hënën.

Reprezentuesi i Algjerisë u bashkua me veshjen e Super Ligës Turke në një huazim sezonal nga skuadra e Premier League Leicester City pasi nuk arriti të bëjë përshtypje në King Power Stadium.

Ghezzal ishte paraqitur në 16 ndeshje kampionati për njerëzit e Sergen Yalcin pa gjetur rrjetën, megjithatë, ai theu rosën me një tronditës të pjesës së parë në Eryaman Stadium.

Duke përfituar nga një pasim i Valentin Rosier jashtë zonës së Golit të Wind of Ankara, 28-vjeçari mundi shënuesin e tij përpara se të lëshonte një bukuroshe të portierit Kristoffer Nordfeldt në minutën e katërt.

Duke folur pas ndeshjes, ish-lojtari i AS Monaco dhe Lyon është i kënaqur që i dha fund pritjes së tij ndërsa zbuloi se do të ishte anormale të shihet ekipi i Yalcin të heqë ndonjë pikë në garën “e ngushtë” për titullin.

“Ne kemi luajtur mirë si ekip sot. Jam i kënaqur që shënova golin tim të parë për Besiktas. Por fitimi ishte më i rëndësishëm për ne sot sepse rivalët tanë kishin fituar gjithashtu, “tha Ghezzal faqja e internetit e klubit.

“Në këtë garë të ngushtë, ne nuk kemi mundësi të japim asnjë pikë në këtë fazë. Për të mos mbetur prapa, të gjithë duhet të qëndrojmë të përqendruar. ”

Një minutë nga ora e plotë, ardhja e re Cent Tosun dyfishoi epërsinë për Black Eagles para se të përfundonte mbajtësin e tij në fazat përmbyllëse të takimit.

Falë këtij rezultati, Besiktas është i dyti në tabelën e Super Lig me 51 pikë nga 24 paraqitje në fushatën 2020-21.

Të pamposhtur në katër ndeshjet e tyre të fundit në të gjitha garat, ata mirëpresin Denizlispor në Vodafone Park të Stambollit në 26 Shkurt.

Ghezzal u bashkua me Foxes në verën e vitit 2018 si një zëvendësim i drejtpërdrejtë për bashkatdhetarin e tij Riyad Mahrez, i cili u largua për në Manchester City.

Sidoqoftë, ai nuk arriti të përmbushë pritjet dhe u dërgua në huazim në veshjen e Serie A Fiorentina, me Violets që kishin një mundësi për ta bërë marrëveshjen të përhershme.

Në sezonin 2019-20, ai luajti në 19 ndeshje italiane të nivelit të lartë dhe shënoi një herë në humbjen 3-1 të Lecce më 15 korrik, 2020.

Përkundër paraqitjes për Francën në nivelin U20, Ghezzal premtoi besnikërinë e tij ndërkombëtare ndaj Algjerisë. Ai u aksidentua nga skuadra e Djamel Belmadi në Kupën e Kombeve të Afrikës 2019, të organizuar në Egjipt.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu