“Dashuria nuk duket me sy por me mend dhe prandaj është … një tortë e personalizuar e ditëlindjes së Bradford City.” Kështu shkon citimi i Shekspirit, apo jo?

Në një histori që na ka dhënë të gjithëve shpresë se 2021 mund të jetë pak më argëtuese se 2020, modelja amerikane Gigi Hadid i dha partnerit Zayn Malik një tortë të pabesueshme të personalizuar të ditëlindjes me temë Bantams për të festuar këngëtaren duke mbushur 28 vjeç.

Ish-anëtari i One Direction është një tifoz i përjetshëm i Bradford – dhe torta me të vërtetë është diçka për të parë.

Bërë nga Carlo’s Bakery, vëmendja ndaj detajeve është qesharake. Siç ndahet në historitë e Hadid në Insta për 62 milion ndjekësit e saj (padyshim turma më e madhe e ekipit të League Two) ndonjëherë, torta vjen e plotë me fanellën nga sezoni 2014/15 – viti kur Bantams arritën në finalet e çerekut të Kupës FA me një rezultat të famshëm 4-2 rikthim fitore mbi Chelsea në Stamford Bridge.

It’sshtë një përpjekje e pabesueshme nga Hadid, ndërmarrja e vetme publike e të cilit në botën e futbollit duket se është një paraqitje në një lojë të PSG në 2015.

Ka edhe një biletë në Bradford me një kohë dhe datë, duke lexuar: “Urime ditëlindjen Z! Dashuria G.”

Kendall Jenner, Gigi Hadid
Gigi Hadid po e dëshironte atë në PSG para se të gjente dashurinë e vërtetë me Bradford | Xavier Laine / Getty Images

Sidoqoftë, detajet e vogla i bënë disa tifozë të vërtetë të vinin në dyshim autenticitetin – një fillim në orën 15:00 të së martës, Gigi ?!

Mund ta vë atë në orarin e çmendur Covid, unë mendoj.

Bradford hyri në veprim gjithashtu, duke marrë për të Cicëroj për të shkruar: “Një ditëlindje e vonuar për @zaynmalik …” Shpresojmë që dita juaj të ishte aq e veçantë sa torta juaj! “

Shpresojmë që dashuria e Malikut për Bantams të jetë lodhur në Hadid, dhe me modelin që u bë 26 vjeç në Prill, ne mendojmë se nuk ka asgjë që ajo do të donte më shumë sesa një këmishë të Billy Clarke dhe një udhëtim në Valley Parade. Bëje të ndodhë, Zayn.

Malik nuk është i vetmi ish anëtar i One Direction me një pasion futbolli, me ish shokun e tij të grupit Louis Tomlinson që nënshkroi famshëm për klubin e tij të djalërisë Doncaster Rovers përsëri në 2013.

Tomlinson u paraqit për rezervat dhe u paraqit në disa ndeshje bamirësie. Ai luajti për Celtic në një ndeshje bamirësie për Stiliyan Petrov, ku u plagos nga Gabby Agbonlahor, duke rezultuar në ish-burrin e Villa-it që u abuzua nga tifozët e One Direction në Twitter.

Ne mezi presim lidhjen e Harry Styles me një tjetër klub verior të Ligës së Futbollit në muajt e ardhshëm.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu