Mirë, të them se ky vit ka qenë pak i çuditshëm do të ishte diçka e nënvlerësuar.

Ndihet sikur nuk kemi dalë nga shtëpia për pjesën më të mirë të 12 muajve, jemi ulur duke parë futboll për aq kohë sa është e mundur para se të mbarojë dhe ne e shohim veten duke parë përsëritje të ndeshjeve të kaluara ose momente kryesore të të njëjtave lojëra që kemi parë më parë.

Me të gjitha zhvillimet në botë, është e lehtë të harrosh disa nga gjërat e çuditshme dhe të mrekullueshme me të cilat jemi trajtuar gjatë 12 muajve të fundit, kështu që ne të kemi siguruar një përmbledhje të të gjitha gjërave që ke harruar në futboll në vitin 2020

Do të ketë gjëra që zvarritin kujtesën, gjëra që dukeshin sikur ato kishin ndodhur një jetë më parë dhe madje edhe disa që nuk kishe absolutisht ide se kishin ndodhur, por jeta juaj ndihet pak më mirë duke ditur që ata bënë – ju mirëpresim.

Kjo mund të bjerë në kategorinë e fundit të gjërave që sapo diskutuam, dhe siç themi ne – ju jeni të mirëpritur.

Videot e mediave sociale duket se janë bërë normë këto ditë, pavarësisht nëse ata do të njoftojnë një nënshkrim ose të zbulojnë kitin e ri të klubit.

Leximi vendosi të shkojë një më tej dhe të lëshojë një video promovuese të sezonit të ardhshëm përsëri në gusht, dhe, mirë, erm … thjesht shikojeni atë.

Gunnersaurus është kthyer pas pauzës së tij
Gunnersaurus është kthyer pas pauzës së tij | Catherine Ivill / Getty Images

Ne nuk duhet të qeshim duke marrë parasysh se në thelb është jetesa e dikujt, por kur jetesa juaj varet nga të ecurit rreth e veshur si një dinosaur dhjetë metrash, ju jeni gati të tallur.

Në mënyrë të pashpjegueshme, Arsenali zgjodhi të hiqte dorë nga Gunnersaurus në fillim të këtij viti, një nuskë klubi që të gjithë e dinë – përveç kazanit të West Brom që është.

Mesut Ozil ndërhyri dhe ofroi të financonte pagat e djalit të vjetër në mënyrë që ta shihte përsëri në Emirates Stadium, dhe sinqerisht, ne ende po fshijmë lotët nga sytë. Eshte e bukur.

Ryan Reynolds
Ryan Reynolds bleu Wrexham | Cindy Ord / Getty Images

Si 2020

Sigurisht që ai e bëri, pse një yll i Hollywood-it nuk do të vendoste rastësisht se dëshiron të blejë Klubin e Futbollit Wrexham – është viti 2020, ne do të habiteshim më shumë nëse ai nuk ishte duke shkuar në shtrat duke ëndërruar për Terrenin e Hipodromit.

Në atë që dukej si thashethemi më qesharak në historinë e futbollit, Ryan Reynolds kaloi me blerjen dhe tani është pronari krenar i Wrexham së bashku me aktorin tjetër Rob McElhenney.

Alexander Sorloth
Alexander Sorloth mund të ketë qenë duke luajtur për Real Madrid | MB Media / Getty Images

Tani në një nga thashethemet më të rastësishme të transferimit të vitit 2020 që patjetër harrove se ndodhi.

Ish-përmbysja e Crystal Palace, Alexander Sorloth u lidh me një lëvizje në gjigandët e La Ligas, Real Madrid.

Transferimi natyrisht nuk u materializua dhe ai tani e gjen veten në veshjen e Bundesliga RB Leipzig, ku duket se ka rizbuluar aftësinë e tij për të qenë shumë i padobishëm para portës – djalosh i mirë.

Bari për tifozët në stadiume si pjesë e Project Restart pa klubet që përpiqeshin për një larmi mënyrash të ndryshme për të mbushur tribunat.

Shumica vendosën për banderola të mëdha standarde nëpër ndenjëset, por disa vendosën të ishin pak më krijues dhe u ofruan mbështetësve mundësinë për të blerë prerje kartoni për t’i vendosur në vendet e tyre të zakonshme.

Padyshim që lëvizja dha efekt të kundërt, me tifozët që porosisnin imazhe të – si mund ta vendosim këtë – rreziqe individët të vendosen në tribuna në klubet rivale. Tiger King është goxha jofunksionues, por ne nuk mund t’i ndajmë të tjerët. Shkoni dhe shikoni për veten tuaj.

Jordon Ibe
Jordon Ibe nënshkroi për Derby në verë | Marc Atkins / Getty Images

Ai ende ekziston?

Po, njeriu dikur e quante zëvendësimin e Raheem Sterling – dhe i cili në fakt u pa nga disa si lojtari më i mirë në vitet e tyre të hershme – tani e gjen veten në Kampionatin me Derby.

Ish-lojtari i Liverpool ka luftuar për të rindezur karrierën e tij në nivelin e dytë, duke paraqitur vetëm një herë në kampionat deri më tani këtë sezon.

Thirrjet speciale për Colin Kazim-Richards – po, ai – i cili është gjithashtu me Rams që kanë nënshkruar në verë. Çfarë ekipi të çuditshëm rekrutimi kanë.

Scott Carson
Scott Carson është akoma në librat e Qytetit | James Williamson – AMA / Getty Images

Në episodin tonë të ardhshëm të ‘ai luan për ta ?!’.

Argumentoni gjithçka që ju pëlqen, të jesh portier i zgjedhjes së tretë për një klub elitar është puna më e mirë në botë.

Lëndimet mënjanë, më e afërta që do të keni ndonjëherë për të bërë tuajin aktuale puna është të shikosh nga stoli në Kupën Carabao.

Pasi ka bërë një paraqitje totale zero për Manchester City gjatë periudhës së tij të huazimit sezonin e kaluar, Scott Carson zgjati huazimin e tij në klub para fillimit të sezonit 2020/21 dhe po kalon ditët e tij duke bërë saktësisht asgjë tjetër përveç trokitjes së topave në City kompleks trajnimi.

Cfare jete.

Jeff Hendrick
Jeff Hendrick mund të ketë qenë duke luajtur për gjigandët e Serie A Milan | Pishinë / Getty Images

Haha, sigurisht që e bënë.

Jo, ai me të vërtetë e tha atë. Jeff Hendrick, më parë i Burnley dhe Derby, pretendoi se gjigandët e Serie A Milan u përpoqën ta nënshkruanin atë përpara transferimit të tij në Newcastle në fillim të këtij viti.

Imagjinoni një botë ku ai po drejton mesfushën e Milanit në përpjekjen e tyre për t’u bërë edhe një herë kampion i Italisë. Kjo nuk ndodhi, apo jo Jeff?

FBL-ENG-PR-SUNDERLAND-DI CANIO
Dokumentari i brendshëm i Sunderland ishte një hit i madh | GRAHAM STUART / Getty Images

Ka shumë gjëra në lidhje me futbollin e ditëve moderne që nuk na pëlqejnë, por ai gjithashtu ka përparësitë e tij.

Një nga ato përfitime është dokumentari në prapaskenë, diçka që duket se është bërë normë në vitet e fundit me Manchester City, Leeds, Juventus, Tottenham dhe Sunderland që prodhojnë disa shikime të shkëlqyera.

Ne u trajtuam me një numër të dokumenteve të përmendura këtë vit, megjithëse është e vështirë të kryesosh serinë e dytë të Sunderland ‘Til I Die – thjesht nuk mund të mposhtësh pak dëshpërimin e gazit të fundit.

Sidoqoftë, përmendje e veçantë për Danny Rose për humbjen e tij me Jose Mourinho. Njeri trim.

Ka një numër gjërash që ndodhin në fushën e futbollit që do të dukeshin të çuditshme në jetën e përditshme. Sidoqoftë, Darnell Fisher i Preston i çoi gjërat në nivelin tjetër kur skuadra e tij u përball me Sheffield Wednesday më parë këtë vit.

Mund të shihet mbrojtësi i Preston, kapje Callum Paterson, dhe më pas mori një ndalim me tre lojë.

Ne nuk do të provojmë dhe shpjegojmë se çfarë bëri ai – thjesht shikojeni.

Jack Rodwell
Jack Rodwell pati një magji të shkurtër në Sheffield United | Shaun Botterill / Getty Images

A?

Po, ne kinda menduam të njëjtën gjë. Pasi kishte nënshkruar për Sheffield United në janar, Jack Rodwell bëri një Premier League paraqitje për herë të parë në tre vjet, duke na ardhur në minutën e 75-të në një barazim 1-1 kundër Burnley në korrik.

Ai nuk është bërë një paraqitje në kampionat që nga viti, pavarësisht se u nënshkrua me Blades në gusht. Tronditje.

Ky mund të jetë një perlë tjetër në internet që ende nuk e keni përplasur, dhe ndërsa mund të mos jetë teknikisht të jetë nga bota e futbollit profesional, është më se e denjë të përmendet.

Ish-fituesi i Topit të Artë dhe magjistari brazilian Kaka filloi një goditje në Hackney – një fjali e cila në vetvete është mjaft e shquar – dhe madje arriti të merrte mashtrim në këtë proces.

Oliver McBurnie, Orjan Nyland
Villa u largua me një kundër Sheffield United | Pishinë / Getty Images

Me gjithë ankesat për VAR, është e lehtë të harrosh se loja është përmirësuar nga teknologjia në sezonet e fundit.

Prezantimi i Hawk-eye ka qenë një sukses i padyshimtë, pa më hamendësuar nëse topi kaloi vijën, tani arbitri mund të marrë një përgjigje përfundimtare – mirë, para Sheffield United u përball me Aston Villa që është.

Në ndeshjen e parë pas Project Restart, njerëzve të Chris Wilder u grabitën tre pikë pasi Orjan Nyland e mbajti topin qartë mbi vijë, por teknologjia Hawk-eye nuk arriti ta merrte atë.

Nigel Pearson
Nigel Pearson nuk zgjati shumë në Watford | Richard Heathcote / Getty Images

Epo, vështirë se është diçka e re, por edhe Watford e tejkaloi veten këtë vit.

Kur emëroni një shef të ri pak para fundit të vitit, do të dëshironit të mendonit se ata do të ishin akoma në punë 12 muaj më vonë, ose të paktën një njeriu të ri nuk i është dhënë prej kohësh punë.

Watford emëroi Nigel Pearson në dhjetor 2019 – menaxheri i tyre i katërt i vitit – dhe ata më pas kanë parë dy burra të tjerë në krye të klubit.

Hornets tani kanë pasur gjashtë menaxherë të ndryshëm në dy vitet e fundit, dhe kjo nuk përfshin as shefa kujdestarë!

Daniel Farke
Ana e Daniel Farke u rrëzua me një sharje | Richard Heathcote / Getty Images

Shumë kishin pranuar tashmë që Norwich ishte vendosur për rënie në fillim të vitit 2020, kështu që nuk iu kushtua shumë vëmendje formës së tyre të fund sezonit.

Në mënyrë të pabesueshme, Canaries humbi çdo një nga dhjetë ndeshjet e tyre të fundit në Premier League, duke shënuar vetëm një gol në këtë proces.

Ka hequr dorë dhe pastaj është ajo. Vare kokën, Daniel Farke.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu