Aktualizado

18/03/2021 –
23:10

Jose Mourinho u impresionua qartë nga Dinamo Zagreb në kthimin e tyre në Ligën e Evropës ndaj skuadrës së tij të Tottenhamit.

Spurs mbajti një total 2-0 nga ndeshja e parë kundër ekipit kroat, por nikoqirët shënuan tre pa përgjigje në ndeshjen e dytë për të përparuar.

Pas 120 minutash futboll dhe një humbje shkatërruese jashtë shtëpisë, Murinjo e mori përsipër të shkonte në Dinamo dhoma e zhveshjes dhe duartrokasin lojtarët e tyre.

“Unë hyra në dhomën e zhveshjes në Zagreb për t’i uruar ata. Shumë i përulur. Shumë i përulur,” Murinjo tha.

“Në anën tjetër, ekipi im, nuk dukej sikur ishte një ndeshje e rëndësishme. Për mua ishte, çdo ndeshje është e rëndësishme. Dhe për çdo tifoz të Tottenham në shtëpi, çdo ndeshje është e rëndësishme. Itshtë e rëndësishme.”

“Të thuash që ndjehem i trishtuar nuk është e mjaftueshme, çdo emocion është lënë atje jashtë. Më vjen shumë keq që ekipi im nuk fitoi. Ne humbëm. Ishte i bazuar në qëndrim, në bazë të kompromisit dhe ndihem shumë i trishtuar.

“Futbolli nuk ka të bëjë vetëm me cilësinë e ekipeve, është më shumë se kaq. Aboutshtë me qëndrim dhe kështu na rrahin ata.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu