Ylli portugez nuk u mbajt i vendosur pasi goditja e lirë e Sergio Oliveira kaloi nëpër këmbët e tij dhe kaloi Wojciech Szczesny në kohën shtesë

Cristiano Ronaldo u thirr për kthimin e shpinës në një mur në golin vendimtar të Porto për goditje të lirë, ndërsa Juventus u rrëzua nga Champions League të martën.

Dhjetë burra Porto siguroi një prishje të madhe në 16 të fundit, duke humbur ndeshjen e dytë 3-2 në Torino pas kohës shtesë, por duke përparuar me gola jashtë me një rezultat të përgjithshëm 4-4.

Momenti vendimtar në barazim erdhi në vetëm pesë minuta të mbetura në pjesën e dytë të kohës shtesë, pasi një goditje e lirë e Sergio Oliveira nga një distancë e gjatë kaloi nën murin e Juve dhe kaloi pranë portierit Wojciech Szczesny.

Çfarë ndodhi në ndeshjen e së martës?

Pasi fitoi ndeshjen e parë me rezultatin 2-1 në shtëpi, Porto rrëmbeu një gol masiv jashtë fushe në minutën e 19-të, kur penalltia e Oliveira e bëri 3-1 në total.

Por Juve u kundërpërgjigj me Federico Chiesa, i cili shënoi dy gola në pjesën e dytë në të dy anët e kartonit të dytë të verdhë për Mehdi Taremi të Porto.

Megjithëse ishte një burrë, Juve nuk mund të gjente një fitues dhe goli i dytë i Oliveira-s gjatë natës erdhi kur muri i Juve u shpërbë – me Ronaldon fajtor për kthimin e shpinës dhe ngritjen e këmbës, duke lejuar që topi të kalonte nëpër këmbë.

Goli i vonë i Adrien Rabiot ishte vetëm një ngushëllim pasi Juve u rrëzua nga gara, duke siguruar që pritja e Ronaldos për lavdinë evropiane me skuadrën italiane do të vazhdonte.

Çfarë u tha në rrjetet sociale?

Leximi më tej

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu