Cristiano Ronaldo u votua si lojtari më i mirë në botë në pozicionin e tij, duke mposhtur kundërshtarët e tij më të fortë Robert Lewandowski dhe Karim Benzema, duke u bërë lojtari i fundit që çimentoi pozicionin e tij në Top 11 të Golave ​​të mundësuar nga FIFA 21 ndërsa përpiqemi të identifikojmë se kush mendoj se janë futbollistët më të mirë në të gjithë botën.

CR7 kryesoi tryezën me 39% të votave (10000) duke mundur pjesën tjetër të konkursit. Lewandowski ishte më i afërti me 25% të votave të ndjekur nga Benzema, Haaland dhe Mbappe me 3200, 2934 dhe 2920 vota respektivisht.

Ronaldo FIFA 21 -ENSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu