Tottenham ka pësuar një tjetër pengesë në shtytjen e tyre për një finale të katërt të paktën të paktën pasi shefi Jose Mourinho zbuloi se Giovani Lo Celso do të humbasë të gjithë periudhën festive përmes lëndimit.

Argjentinas ndërkombëtar mori një dëmtim të kërdhokullës në humbjen e së Dielës ndaj Leicester. Ai tani përballet me një magji në mënjanë gjatë një sërë lojrash të zënë, e cila fillon me një udhëtim te Wolves në 27 Dhjetor.

Mourinho tha: “Gio jo, ai nuk do të jetë i aftë. Nuk e di se sa do të jetë jashtë. Besoj se ai nuk do të luajë me siguri në këtë periudhë të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri. ”

Shoku mesfushor Tanguy Ndombele do të jetë në dispozicion për përplasjen në Molineux, megjithatë.

Francezi u tërhoq në pjesën e parë kundër Foxes dhe nuk ishte pjesë e skuadrës udhëtuese për në Stoke në mesjavë. Mungesa e tij nuk u ndje, megjithatë, pasi Spurs rezervoi vendin e tyre në Gjysmëfinale e Kupës Carabao.

Mourinho këmbëngul se nuk ka ndonjë çështje fitnesi dhe ai do të përfshihet kundër Wolves.

“Tanguy është në gjendje, por ai nuk erdhi në Stoke. Vendimi im, por ai është i aftë, ”tha ai.

“Unë isha me shtatë djem në stol dhe pastaj një ditë mund të kisha nëntë dhe pastaj të nesërmen mund të kisha shtatë në Kupën Carabao.

“Nëse do të mund të kisha nëntë, ai do të kishte qenë në Stoke, por unë do të kisha vetëm shtatë. Nëse do ta kisha atë nuk mund të kisha Dele ose lojtarë të tjerë. Kështu që lashë disa lojtarë prapa. Unë lashë (Steven) Bergwijn, Tanguy, Serge Aurier. “


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Mourinho shpjegon përzgjedhjen e Kane

Mourinho vendosi të përdorë Harry Kane për 90 minuta në ndeshjen e kupës me Stoke, pavarësisht se ishte në mes të një ndeshje të vrullshme ndeshjesh. Vendimi dha rezultat edhe pse Kane shënoi gjatë një fitore 3-1. Kjo i largon Spurs nga dy fitore larg fitimit të një trofeu.

Jose Mourinho, Harry Kane Tottenham TEAMtalk

Ishte kjo kohë vitin e kaluar kur Kane pësoi një dëmtim të kërdhokullës që e mbajti atë jashtë për gjashtë muaj.

Mourinho, megjithatë, synon ta përdorë atë kundër Wolves.

“Shpresoj që ai të luajë përsëri ndeshjen tjetër,” tha ai. “Ishte e mërkurë, ndeshja tjetër është e diela. Unë besoj se një lojtar si ai që punon shumë dhe kujdeset shumë për veten me një jetë të shkëlqyer profesionale. Besoj për tre ditë ai do të jetë gati për të luajtur kundër Wolves. ”

Spurs do të vlerësojë Gareth Bale pasi përfaqësuesi i Uellsit erdhi në Stoke me një dëmtim të viçit.

Bale vendosi skuadrën e tij përpara në pjesën e parë, por ndjeu një dëbim dhe kërkoi Mourinho të dilte në interval.

Japhet Tanganga (shpatulla) do të humbasë.

LEXO MË SHUMË: Klube të shumta bashkohen në ndjekje të anësorit të destinuar të nënshkruajnë për Tottenham

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu