Mesfushori Jack Grealish ndjen një marrëdhënie pozitive me menaxherin e Aston Villa Dean Smith është prapa formës së tij të shkëlqyer këtë sezon.

Grealisht, 25, ka luajtur të gjitha, përveç tre minutave, të fushatës së Villa në Premier League 2020-2021. i talentuar përpara ka shënuar gjashtë gola ndërsa 10 asistimet e tij kanë qenë thelbësore në Suksesi i West Midlanders.

Ata ulen në vendin e nëntë në renditjen e nivelit të lartë, me 32 pikë nga 20 ndeshje të luajtura. Vendi i tyre në Premier League për sezonet e ardhshme tashmë është siguruar virtualisht.

Tani është një rast i shtyrjes për Evropën gjatë pjesës së mbetur të fushatës. Grealish ka pasur pjesën e tij të problemeve jashtë fushe gjatë viteve. Por ai tani është plotësisht i përqendruar në lojën e futbollit dhe ka qenë një stuhi i fortë për Villans.

Ai është një tifoz i madh i Smith. Por anglezi bëri shaka se edhe humbja e tre minutave të veprimit kundër Newcastle e zemëroi atë.

“Nuk mund t’i bëj me të vërtetë lavdërim të mjaftueshëm, i vetmi negativ që mund t’i jap është se ai më hoqi javën tjetër,” i tha ai Peter Crouch BT Sport. “Unë isha duke mashtruar, isha i shkatërruar. Kur numri im u rrit, mendova me siguri se ai ka marrë numrin e gabuar atje. ”

Ace i lindur në Birmingham tani është pjesë e skuadrës së Tre Luanëve. U desh pak kohë që Gareth Southgate të bindej, por çizmet e tij kishin bërë bisedat.

Shpresa do të jetë që Grealish të mbajë atë formë për të siguruar një vend në skuadrën e Anglisë Euro 2020 këtë verë.

Ndikimi i Smith në pagimin e dividentëve

Smith ishte një zgjedhje disi e diskutueshme për të pasuar Steve Bruce në gropën e Villa. Mendohej se një menaxher me emër të madh mund të hynte për të provuar dhe ringjallur pasuritë e tyre.

Por 49-vjeçari kishte prerë dhëmbët në Walsall dhe Brentford për të fituar të drejtën për të drejtuar një klub të madh. Grealish është sigurisht i lumtur që bëri lëvizjen në veri dhe e sheh shefin e tij si një figurë babai.

Dean.Smith_.Villa_.TEAMtalk

“Ashtu siç thashë, pasi kam qenë këtu menaxheri ka qenë i shkëlqyeshëm me mua,” shtoi ai. “Unë mund t’i flas për çdo gjë. Nëse kam probleme kudo, jashtë fushës, ose ndonjë gjë, unë gjithmonë mund të flas me të. ”

Villa do të shikojë që të shtojë numrin e tyre të shënimeve të Shtunën kur ata të mirëpresin Arsenalin në Villa Park. Njerëzit e Smith humbën 3-1 nga West Ham herën e fundit, ndërsa nëntë burra Arsenal zbritën 2-1 ndaj Wolves.

LEXO MË SHUMË: Villa konsiderohet të jetë pas ofertës së dështuar të Liverpool për mbrojtës

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu