Crystal Palace kapërceu Ujqërit në tabelën e Premier League duke i mundur 1-0 në Premier League për të marrë hak për humbjen e tyre në Kupën e FA tre javë më parë.

Ujqërit e kishin rrëzuar Pallatin nga kupa me të njëjtën linjë rezultati kur u takuan në fillim të këtij muaji. Sidoqoftë, këtë herë, ishin Shqiponjat që dolën në krye për të kërkuar një fitore të parë në pesë ndeshje.

Nuk pati asnjë gjuajtje në drejtim në pjesën e parë, me Wolves nënshkrimin e fundit Willian Jose duke bërë përpjekjen e parë të shënimit në minutën e 55-të, vetëm për të parë Vicente Guaita ta ruante atë.

Ishte Palace ai që kaloi në epërsi në vend, me Eberechi Eze që gjuajti në shtëpi një goditje të shpejtë në minutën e 59-të.

Pallati mund të kishte dyfishuar epërsinë e tyre me anë të magjisë së Wilfried Zaha në minutën e 72, por ai goditi shtyllën pasi preu brenda.

Duke qenë se ishin të barabartë në pikët e fillimit, Palace tani ngrihet mbi Ujqërit në tabelë.