Si dhe duke vënë në pikëpyetje vendimin e sulmuesit, ai ka mbrojtur Clement Lenglet mes kritikave të ashpra

Jeremy Mathieu beson se Antoine Griezmann bëri një gabim kur u largua nga Atletico Madrid për t’u bashkuar me Barcelonën.

Griezmann bëri transferimin në Barca në verën e vitit 2019, por ai që atëherë ka luftuar për të treguar formën që ai prodhoi në Atletico mbi një bazë të qëndrueshme.

Ai ka pasur magji të mira në fushatën aktuale, por Barca si një e tërë po lufton për të dhënë gjurmët e tyre dhe Mathieu mendon se ishte një gabim për francezin tjetër që shkëmbeu Wanda Metropolitano për Camp Nou.

Cfare u tha?

“Griezmann nuk është në nivelin e tij të Atleticos,” i tha Mathieu RAC1. “Personalisht, për mendimin tim, është një gabim që ai erdhi në Barcelonë.

“Në Atletico ai ishte një pjesë shumë e rëndësishme dhe nuk e di nëse e ka atë rëndësi te Barcelona”.

Mathieu mbështet për Lenglet

Clement Lenglet hyri për një kritikë të ashpër pasi pranoi një penallti të vonuar kundër Cadiz të Dielën për t’i kushtuar Barçës dy pikë, dhe mbrojtësi francez thuhet se u largua nga toka me lot.

Mathieu kishte një kohë të vështirë në tre sezonet e tij në Barca, dhe ai mund të kuptojë se çfarë po përjeton kolegu i tij Francez.

“Kam kaluar një kohë shumë të keqe vitin e kaluar me Barcelonën,” tha Mathieu. “Ndjeva se disfata në Torino [in the Champions League against Juventus] ishte faji im

“Por unë nuk e kuptoj pse ata shkuan për mua pasi ka 11 lojtarë në një ekip futbolli.

“Jam ndjerë vetëm në dhomën e zhveshjes. Askush nuk ofroi mbështetje. Për mua, ky nuk është futboll.

“Të gjithë po e vrasin Lenglet tani, dhe unë e di se si është kjo. Ai duhet të përpiqet të jetë pozitiv dhe ta kthejë atë, dhe të provojë më të mirën e tij.”

Një dy javë e madhe për Barçën

Fitorja e Sevillas 2-0 në Osasuna të hënën i pa ata të kërcejnë mbi Barça në vendin e tretë në tabelën e Ligës

Barça ndjek udhëheqësin Atletico Madrid me tetë pikë dhe ka ndeshje jashtë në Elche dhe Osasuna në të dy anët e një takimi me Sevilla në La Liga.

Katanasit gjithashtu përballen me Seviljen në Copa Del Rey, me të gjitha ato ndeshje që i paraprijnë një takimi me Paris Saint-Germain, ku ata duhet të përmbysin një deficit 4-1 nga ndeshja e parë nëse do të qëndrojnë në Ligën e Kampionëve.

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu