Një grup zyrtarësh të lartë të Manchester United tani do të jenë të gatshëm të marrin në konsideratë ofertat ‘serioze’ për Anthony Martial, thotë një raport.

Sulmuesi francez goditi totalin më të mirë të karrierës së tij sezonin e kaluar, duke shënuar 23 gola dhe duke vendosur 12 të tjerë.

Si i tillë, shpresoni që 25-vjeçari të kishte kthyer një cep më të madh, me mospërputhje duke dëmtuar sezonet e tij të mëparshme në Old Trafford.

Sidoqoftë, ajo mospërputhje është rikthyer. Martial ka shënuar vetëm shtatë gola këtë sezon, pavarësisht nga ruajtja e rolit të tij të rregullt në Ole Gunnar Solskjaerplanet e tij.

Menaxheri Solskjaer lëshoi ​​një mbrojtje tjetër të ashpër të lojtarit të Premten (përmes Qëllimi) Megjithatë, Eurosport pretendon se ka shifra në United të cilët nuk do të ishin kundër shikimit të Martialit të largohej.

Sidoqoftë, raporti shton se shefat e klubeve do të konsiderojnë vetëm oferta ‘serioze’.

Nuk ka asnjë vlerësim të vlerësimit nga brenda Old Trafford të dhënë, por ai vlen pothuajse 50 milion sipas Transfermarkt.

Eurosport shton se interesi i United në Jadon Sancho mund të luajë një pjesë në të ardhmen e Martial.

Djajtë e Kuq donin të nënshkruanin anësorin e Borussia Dortmund verën e kaluar, por nuk donin të paguanin 108 milion m.

Sidoqoftë, ky çmim ka të ngjarë të ulet kësaj here dhe, siç është raportuar më parë, United shpresojnë që një ofertë afër 50 milion £ mund ta marrë mendjen e Dortmund.

Në çdo rast, bosët e Old Trafford ndihen ‘të entuziazmuar’ për përzierjen e ardhshme të Marcus Rashford, Bruno Fernandes dhe Mason Greenwood.

Fernandes nënshkroi vetëm janarin e kaluar, ndërsa Greenwood bëri një marrëveshje të re afatgjatë në fillim të këtij muaji.

Djali Mancunian Rashford, ndërkohë, ka këmbëngulur se ai dëshiron të kalojë pjesën tjetër të karrierës së tij në klubin e tij të preferuar.

Si i tillë, mbetet e paqartë se ku Martial do të përshtatet në planet e klubit nëse nuk mund të rizbulojë formën e tij më të mirë.

Man Utd do të ofrojë treshe për Rajs

Si dhe Sancho, mesfushori i West Ham, Declan Rice është gjoja një tjetër objektiv kryesor për United.

22-vjeçari tashmë është bërë një klub i ngathët pavarësisht moshës së tij të re, duke luajtur çdo minutë në Premier League këtë sezon.

Por me praninë e tij ndërkombëtare me Anglinë gjithashtu në lulëzim, United thuhet se është gati të rritë planet për ta nënshkruar atë.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu