Shefi i Man City, Pep Guardiola dha një vlerësim të shkëlqyeshëm të një prej interpretuesve të tij kryesorë, ndërsa Phil Foden dha një paralajmërim për rivalët e titullit Liverpool dhe Man Utd.

Njeriu Qytet bëri që katër fitore të kampionatit radhazi të katapultonin veten përsëri në garën e titullit.

Goli i shkëlqyeshëm i Foden në pjesën e parë përfundimisht rezultoi vendimtar, megjithëse City krijoi mjaft mundësi gjatë gjithë garës për të shënuar tre ose katër.

Duke folur për të BBC pas ndeshjes, Guardiola tha: “Ne e dinim se sa e vështirë do të ishte. Brighton kishte një mentalitet të mirë për të luajtur.

“Ne patëm një pjesë të parë vërtet të mirë dhe patëm shanse. Pasi humbëm një rast me të vërtetë të qartë në pjesën e dytë ata ishin më të mirë.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Magjia e Foden mbytet Brighton ndërsa Man City e bën atë katër në rrotullim

“Ne kemi nevojë për të fituar këto lloj lojërash. Isshtë një mësim i mirë për ne. Çdo lojë do të jetë kështu.

“Phil Foden është 20 vjeç, shikoni fillimet. Sasia e lojërave, asistimet në krahasim me yjet më të mëdhenj në futboll. Mund të luajë të dy anët, në mes si një nëntë false.

“Ai është aq i zgjuar para portës. Kjo është arsyeja pse ai meriton të luajë. ”

Ne jemi përsëri në të mirën tonë – Foden

Foden.Man_.City_.TEAMtalk

Man City fitues i ndeshjeve Foden gjithashtu foli për shtypin, duke treguar BT Sport: “Padyshim që ndihemi sikur jemi kthyer në gjërat më të mira. Ne kemi marrë besim nga rezultatet e fundit.

“Ne mund të kishim bërë më mirë sot, por në përgjithësi unë jam shumë krenar për ekipin. Ashtë një rezultat i shkëlqyeshëm.

“Brighton mbrojti vërtet mirë dhe kishte një plan të mirë loje. Për të marrë golin para pjesës së parë ishte me të vërtetë e rëndësishme. Përfundoi si goli i fitores, kështu që unë jam i kënaqur.

“Unë nuk shënoj shumë me këmbën time të djathtë, kështu që më pëlqente.

“Më pëlqen gjithmonë të shënoj gola dhe të jem aty në kuti. Ne thjesht duam të vazhdojmë me këtë formë dhe të bëjmë presion për të fituar kampionatin. ”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu