Pep Guardiola kishte një ndjenjë në mëngjesin e lojës që skuadra e tij ishte gati të bënte një shfaqje kundër Wolves, pasi Manchester City shkoi me 15 pikë larg në krye të tabelës pas një lëkundje të lehtë.

City shënoi tre herë në 10 minutat e fundit për t’i dhënë fund rezistencës së Wolves dhe për t’i bërë 21 fitore radhazi në të gjitha garat.

Një barazim i pazëshëm në pjesën e dytë nga Conor Coady, në atë që ishte një takim kryesisht me një anë, u dha shpresë vizitorëve për të siguruar një pikë surprizë. Kjo ishte para se Gabriel Jesus të vinte City përsëri përpara me një goditje në kthesë pasi kryqi i Kyle Walker ishte devijuar në rrugën e tij.

Me shpirtin e Ujqërve të thyer, në formë Riyad Mahrez gjuajti në golin e tij të shtatë në ligë këtë sezon para se Jezusi të shënonte të dytin me goditjen përfundimtare pas një ndërhyrjeje VAR pasi një vendim jashtë loje kishte shkuar fillimisht kundër sulmuesit brazilian.

Duke folur me BBC Sport pas ndeshjes, Guardiola tha: “Ne ishim pak të shqetësuar pas 1-1, por reaguam vërtet mirë pasi shënuam golat.

“Ishte e merituar mirë – ne kemi luajtur vërtet mirë. Lojërat janë të ngushta dhe në minutat e fundit ne e fitojmë ndeshjen të qetë.

“Pas 1-1, ata ishin të rrezikshëm, por ne vazhduam të merrnim topin dhe nuk u dorëzuam dhe ky është një mësim i mirë për ne, detajet e vogla.

“Kur e shihni performancën, ne ishim vërtet të mirë. Këtë mëngjes e ndjeva që ishim bashkë dhe ishim gati të provonim përsëri.

Lojërat vazhdojnë të vijnë

“It’sshtë një kalendar i shkurtër në këtë sezon. Nuk kemi pasur një javë të gjatë – ka kaq shumë lojëra dhe luajnë Ujqërit me fizikun dhe mentalitetin e tyre; Unë jam më se i kënaqur me atë që kemi bërë deri më tani dhe mund të shijojmë sonte, të pushojmë dhe të përgatitemi për tjetrën. ”

Për sa i përket City që zgjat drejtimin e tyre të jashtëzakonshëm fitues, shefi i City shtoi: “Rekordi për të cilin do të flasim në të ardhmen. Në kohën e dimrit – nëntor, dhjetor, janar në Angli, është ferr! Moreshtë më se e shquar.

“Unë jam më shumë se krenar, por në të njëjtën kohë, Liverpool është kampion. Për të fituar Premier League na duhen ato pikë. ”

RAPORTI: Jezusi e ndihmon dyfish Man City të mposhtë Ujqërit ndërsa vrapimi i pabesueshëm vazhdon

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu