Pep Guardiola besonte se Manchester City ishte në kontroll kundër Aston Villa pavarësisht se kundërshtarët e tyre kishin lojtarë që ishin “rreziqe” të vazhdueshme.

City pretendoi një fitore 2-0 ndaj Villa pasi u largua vonë. Bernardo Silva shënoi një hapës të diskutueshme para se Ilkay Gundogan të konvertojë një penallti për të parë Cityn që del në krye.

Villa u ndje i hidhëruar pasi kishte qenë një betejë e zhvilluar ngushtë dhe vendimet kishin shkuar kundër tyre – por shefi i Cityt Guardiola mendon se rezultati ishte i drejtë.

“Kam pasur ndjenjën se kemi kontrolluar ndeshjen,” i tha ai Ndeshja e ditës. “Katër lojtarët më të mirë që kanë, lojtarë si Jack Grealish dhe Ross Barkley, ndjenja është se uau, ju i ndieni rreziqet në çdo veprim.

“Ne kemi arritur në anësore shumë herë, por nuk kemi mundur të shënojmë gol. Por Bernando Silva ishte aty dhe goli i tij bëri ndryshimin.

“Ne luftuam kundër Brighton në ndeshjen e fundit – ata janë një nga skuadrat më të mira për krijimin e shanseve, kështu që ka qenë e vështirë për ne. Ndoshta nuk janë klinike por janë të mira.

“Ishin 5-7 minuta ku Aston Villa kishte dy ose tre mundësi. Kur ata mund të vrapojnë me Ollie Watkins, Jack Grealish, Ross Barkley por ne bëjmë veprime dhe kontrollojmë pasimet ”.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Guardiola hesht për golin e parë

Goli i parë erdhi me pyetje mbi përfshirjen e Rodrit, i cili kishte qenë në një pozicion jashtë loje.

I pyetur nëse duhej përjashtuar, Guardiola tha: “Ne nuk e pamë por ka VAR. Është këtu.

“Unë nuk jam duke shkuar për të analizuar ndeshjen, por kundër një ekipi të lartë ne kemi dalë me një performancë të shkëlqyer.”

LEXO MË SHUMË: Dean Smith shpërtheu vendimet ‘farsë’

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu