Pep Guardiola grumbulloi lavdërime për një yll ‘të shquar’ të Manchester City pasi skuadra e tij u kthye në krye të tabelës së Premier League pas 5-0 të West Brom.

Ilkay Gundogan vazhdoi vrapimin e tij të frymëzuar përpara portës me dy goditje të shkëlqyera në Hawthorns.

Joao Cancelo shënoi ndërsa u ngrit një flamur jashtë loje dhe disa lojtarë u dukën të ndalonin. Riyad Mahrez më pas mundësoi një të katërtin para pushimit.

Raheem Sterling hyri në veprim në pjesën e dytë si Qyteti përfundoni një ditë në krye të tabelës për herë të parë këtë sezon.

Duke folur pas ndeshjes, Guardiola ishte plot lëvdata për Gundogan. I tha ai Ndeshja e ditës në BBC: “Gundo e ka këtë sens – pas kësaj, ai është në gjendje të prekë, të ngadalësojë, të marrë një sekondë për të kompozuar dhe të përfundojë.

“Ne jemi të kënaqur me atë që ai po bën. Sezoni i parë ai ishte ACL dhe na mungon shumë, që atëherë qëndrimi dhe personaliteti i tij janë të jashtëzakonshëm. ”

Ilkay Gundogan TEAMtalk

Qyteti në sinkronizim

Guardiola shtoi: “Ishte një performancë e mirë rezultate të mira në lojë.

“Ne u përpoqëm të vendosim një lojtar në gjendjen më të mirë, të jemi mjaft të përulur dhe të përqendrohemi mjaftueshëm për të bërë atë që duhet të bëjmë dhe të respektojmë kundërshtarët tanë.

“Ne jemi në fund duke luftuar sepse futbolli është i vështirë. Të gjithë janë solid dhe në këtë situatë dhe këtë muaj ne kemi përkushtimin dhe është shumë mirë.

“Mënyra se si ne luajmë, të gjithë janë të përfshirë në sulm dhe lojë dhe krijojnë raste dhe përpiqen të shënojnë raste – nuk ka rëndësi, është e rëndësishme të arrish në kutinë dhe të krijosh shanse.”

“Një ose dy ditë pushim dhe më pas përgatituni për Sheffield United. Theshtë mënyra e vetme që unë di të jem menaxher – thjesht mendo për Sheffield. ”

RAPORTI: Gundogan i pandalshëm yjet përsëri ndërsa Man City zuri vendin e parë pas shpartallimit të WBA

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu