Manchester City thuhet se është i gatshëm të dëgjojë ofertat për Oleksandr Zinchenko këtë verë – dhe ka identifikuar një yll të Atalanta si zëvendësuesin e tij në krah.

Zinchencko luajti vetëm për 17 minuta në Premier League në gjysmën e parë të sezonit. Sidoqoftë, që nga fundi i vitit, ai e ka bërë vendin e tij të mbrojtjes së majtë, duke bërë nëntë starte mes një loje mahnitëse të qytetit.

Sidoqoftë, pavarësisht kthimit të tij në krah, Tuttomercatoweb pretendon se Pep Guardiola ka plane për të lëvizur ukrainasin këtë verë. Në të vërtetë, priza italiane pretendon se City dëshiron të bastisë Atalantën Robin Gosens si pasardhësi i tij i mundshëm.

Përfaqësuesi 26-vjeçar i Gjermanisë ka gdhendur një reputacion si një nga mbrojtësit kryesorë të majtë të lojës. Që nga nënshkrimi për Atalanta në 2017, ai ka bërë 135 paraqitje, duke shënuar 24 herë.

TMW pretendon se Gosens ishte pothuajse subjekt i një qasjeje nga Guardiola në janar. Sidoqoftë, shefi i Qytetit tani do të ndjekë interesin e tij për Gosens dhe do të bëjë një qasje të madhe parash për ta sjellë atë në Etihad.

Artikulli përshkruan Gosens si ‘në mënyrë të pashmangshme një njeri i shkëlqyeshëm i tregut’ për shkak të ‘cilësisë, sasisë dhe shfaqjeve të tij të vazhdueshme’ për Atalanta.

Gosens do të ketë vetëm një vit nga marrëveshja e tij e ardhur këtë verë, duke rritur shanset e City për ta sjellë Gosens në Premier League. Ai ishte i lidhur me një transferim në Chelsea verën e kaluar.

Humbja e tij do të jetë një goditje e madhe për të Ana e Gian Piero Gasperini. Vetëm këtë sezon, Gosens ka nëntë gola dhe gjashtë asistime nga roli i tij i krahut të majtë si mbrojtës.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Rivaldo uges Messi për të nënshkruar për City

Legjenda e Barcelonës, Rivaldo, mendon se Lionel Messi duhet të zgjedhë të bashkohet me Manchester City nëse ai largohet nga Nou Camp këtë verë.

Messi, 33, do të jetë jashtë kontratës në Barca në fund të sezonit. Duket shumë e mundshme që superylli i Argjentinës të përfundojë qëndrimin e tij 21-vjeçar në klubin katalanas.

Amerikani i Jugut ishte të etur për t’u larguar verën e kaluar por a mosmarrëveshja e kontratës e pa atë të qëndronte me Barçën. Megjithatë, nuk do ta pengojë asgjë që të fillojë një kapitull të ri në karrierën e tij këtë herë.

Edhe pse nuk do të përfshihet asnjë tarifë transferimi, Messi nuk do të vijë i lirë. Kërkesat e tij për pagë ka të ngjarë të pakufizojnë gjithçka që është parë më parë në klubet që garojnë për firmën e tij.

Amerikani i Jugut do të ketë zgjedhjen e të korrave dhe Qyteti mund të jetë një propozim tërheqës. Rivaldo sigurisht që mendon kështu.

Njeriu që shënoi 130 gola për gjigantët e La Liga tregon tre faktorë të mëdhenj në favor të tyre.

Lexoni më shumë këtu

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu