Jurgen Klopp refuzoi të ishte shumë i dobët pasi shikoi skuadrën e tij të Liverpoolit që i bëri katër ndeshje pa një fitore pasi u mbajtën nga udhëheqësit e Premier League Manchester United të Dielën.

Një lojë mjaft e pajetë ndezi jetën vonë kur Alisson bëri dy ndalesa të shkëlqyera për të mohuar vizitorët.

Barazim 0-0 do të thoshte se Reds tani nuk kanë arritur të shënojnë në tre ndeshjet e tyre të fundit, por Klopp dëshironte të përqëndrohej te pozitivet.

I tha ai Sky Sports: “Nëse fitonim 1-0 do të mendoja se ishte plotësisht mirë. Ju nuk mund të mohoni shanset e Manchester United për 90 minuta. Ju kurrë nuk mundeni. Ata janë në një moment të mirë.

“Me të gjitha gjërat e thënë para ndeshjes – ata po fluturojnë dhe ne po luftojmë – djemtë e mi bënë një lojë të mirë sonte.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


“Gjysma e parë kundër-shtypit ishte e shkëlqyeshme, kalimi ishte i mirë. Por ne nuk shënuam. Kjo është gjëja më e rëndësishme në futboll.

“Pjesa e dytë ishte pak më e hapur. Ata patën dy shanse të mëdha – Alisson bëri dy mbrojtje të mira.

Jurgen Klopp TEAMtalk

Qëllimet do të vijnë përfundimisht

“Nuk ka asnjë shpjegim të lehtë [for their recent lack of goals]. Ju gjithmonë i humbni shanset. Ju duhet të vazhdoni dhe të përpiqeni të injoroni fjalimet rreth tij. Të gjithë duan të shohin gola. Ju nuk mund ta detyroni atë.

“Footballshtë futboll. Këto momente ndodhin. Keni momente ku nuk mund të shpjegoni pse shënoni nga të gjitha anët. Kundër Crystal Palace gjithçka përfundoi në rrjetë. Ashtë pak e bezdisshme në mes të këtyre momenteve.

“Më pëlqen loja. Unë pashë shumë perfomanca individuale vërtet të mira dhe performanca e ekipit ishte e mirë. Jo rezultati që donim, por rezultati që morëm ”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu