Harry Kane u tërhoq në pjesën e parë në ndeshjen e Tottenham me Liverpool që kishte pësuar një dëmtim në mes të pjesës së parë.

Njeriu nga Anglia kaloi disa minuta duke marrë trajtim pas një përplasjeje me shokun e ekipit të Anglisë Jordan Henderson, megjithëse ai arriti të gjente rrugën e tij në këmbët e tij para se të ribashkohej me lojën.

Sidoqoftë, pavarësisht se në dukje arriti të largonte trokitjen, Kane nuk arriti të rishfaqej për pjesën e dytë dhe u zëvendësua nga Erik Lamela.

Harry Kane
Harry Kane pësoi një goditje në pjesën e parë | Marc Atkins / Getty Images

Kapiteni i Anglisë duket se po shtrëngonte kyçin e këmbës kur ishte ulur, një pamje e cila pa dyshim do të dërgojë dridhje në shtyllën kurrizore të tifozëve të Spurs duke pasur parasysh historinë e tij me problemet e kyçit të këmbës.

Kane ka duruar një numër goditjesh në kyçin e këmbës të cilat e kanë parë atë mënjanë për periudha të konsiderueshme kohore, megjithëse mbetet për tu parë nëse goditja më e fundit është po aq serioze sa disa nga të tjerët.

Jose Mourinho do të shpresojë që hajmali i tij të mos detyrohet të durojë një kohë të zgjatur në dhomën e trajtimit, me Carlos Vinicius të vetmin sulmues të vetëm të vjetër dhe jashtë qendër në klub. Braziliani nuk ka arritur të shënojë asnjë gol të vetëm në Premier League që kur arriti në klub si huazim nga Benfica.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu