Menaxheri i Leicester City, Brendan Rodgers ka konfirmuar se Harvey Barnes do të mbetet për të paktën gjashtë javë pasi mori një dëmtim në gju.

Barnes pësoi goditjen në pjesën e dytë të humbjes së ekipit të tij ndaj Arsenalit 3-1 të Dielën pasdite. Arriti të kontrollojë topin, gjuri i tij u përkul dhe ai u shemb te terreni. Pas marrjes së trajtimit, këmba e tij ishte e lidhur fort dhe më pas u mor me barelë.

Barnes ka qenë në formë të shkëlqyeshme këtë sezon
Barnes ka qenë në formë të shkëlqyer këtë sezon | Michael Regan / Getty Images

Pas ndeshjes, Rodgers i tha talkSPORT se Barnes do të kërkonte operacion për të korrigjuar problemin. Ai gjithashtu konfirmoi se dëmtimi ka të ngjarë ta mbajë 23-vjeçarin jashtë për të paktën gjashtë javë. Kjo do të thotë që Barnes do të humbasë ndeshjet kualifikuese të Kupës Botërore të Anglisë kundër San Marinos, Shqipërisë dhe Polonisë më vonë këtë muaj.

Ai gjithashtu e përjashton atë në një moment vendimtar në sezonin e Leicester me garën për Liga e Kampioneve nxehtësia e kualifikimit. Dhelprat aktualisht qëndrojnë të tretat në Premier League me lojëra kundër Burnley, Brighton dhe Sheffield United e rradhes.

Sidoqoftë, ata kanë një listë të gjatë të lëndimeve që do të pengojnë shanset e tyre për të përfunduar në katër të parët. Përveç Barnes, James Justin, James Maddison, Ayoze Perez, Dennis Praet dhe Wes Morgan janë gjithashtu jashtë.

Jonny Evans u detyrua gjithashtu të largohej në pjesën e dytë kundër Arsenal. Rodgers shpjegoi se kjo ishte për shkak të një tendosje të viçit, me Evans të vendosur të bëjë një skanim për të zbuluar shkallën e plotë të problemit menjëherë.

Këto dy dëmtime, plus disfata, kaluan 72 orë me të vërtetë të mjerueshme për Leicester. Të Enjten ata u dëbuan nga Europa League nga Slavia Prague, e cila i mundi ata 2-0 në King Power Stadium.

Rodgers do të shpresojë që këto zhgënjime të mos çojnë në një rrëshqitje të ngjashme me sezonin e kaluar, ku Foxes fituan vetëm tre nga 12 ndeshjet e tyre të fundit dhe ranë nga katërshet më të mira ditën e fundit.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu