Menaxheri i Southampton, Ralph Hasenhuttl identifikoi aspektin më ‘zhgënjyes’ të humbjes së tyre me mavijosje 9-0, dhe arriti të mbante nën kontroll emocionet e tij kur fliste për gjyqtarin përgjegjës.

Southampton pranoi nëntë për herë të dytë në pak më shumë se një vit kur u rrëzua në një humbje dërrmuese kundër Man Utd.

Një karton i kuq i hershëm për të riun Alexandre Jankewitz u la atyre një mal për t’u ngjitur, një detyrë që u bë një detyrë gati e pamundur pasi Djajtë e Kuq me sa duket shënuan me dëshirë gjatë gjithë garës.

Jan Bednarek u bë shkarkimi i dytë i Shenjtorëve vonë për një faull në dukje të parrezikshëm ndaj Anthony Martial. Vendimi shqetësoi pjesën e qendrës, i cili pret transmetuesin BT Sport, duke thënë duke u zhytur në tunel: “Martial tha se nuk ishte një faull.”

Duke folur për të BBC pas ndeshjes, Hasenhuttl tha: “Një njeri poshtë pas tre minutash kundër këtij kundërshtari, i pëlqen Man United dhe ata na punuan dhe nuk ndaluan së shënuari. Kartoni i dytë i kuq është më zhgënjyesi, nuk kemi më lojtarë.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Trajtimi i hershëm i horrorit si Man Utd shënon nëntë në majën e Southampton

“Jan Bednarek nuk e vret atë, por unë nuk dua të flas për gjyqtarin. Javën e kaluar ai ishte VAR ynë dhe la gjurmët e tij në lojë. Ishte një faull budalla nga djaloshi i ri dhe vret gjithçka.

“Kur të vish këtu me dy portierë në stol, unë doja të jepja disa djem të rinj për tu paraqitur. Kur kam parë se çfarë po ndodh është më mirë t’i heqësh sepse 9-0 në debutim nuk është rezultat i mirë.

“Ne u përpoqëm në pjesën e dytë për të mbajtur një hapësirë ​​të pastër sa më shumë që të mundnim, por me nëntë burra ishte shumë e lehtë për ta për të shënuar.

“Cfare mund te them? Horshtë e tmerrshme, por ne u ngritëm pas 9-0 të parë dhe duhet ta bëjmë përsëri. Unë thashë në atë kohë nuk na duhet përsëri por kur ta kemi përsëri duhet ta marrësh. ”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu