Bosi i Southampton, Ralph Hasenhuttl shprehu keqardhje për aftësinë e skuadrës së tij për të gjetur përsëri rrjetën pasi ata pësuan një humbje 1-0 në Everton të hënën në mbrëmje.

Richarlison shënoi për ndeshjen e tretë radhazi brenda 10 minutave të para për të lëvizur ekipin e Carlo Ancelotti brenda dy pikëve të West Ham të vendit të katërt me një ndeshje në dorë.

Por ndërsa drejtimi i tyre më i keq në shtëpi që nga viti 1958 u dha fund, dhimbja për të Shenjtorët vazhdoi me vetëm një barazim dhe tetë humbje në nëntë ndeshjet e tyre të fundit në kampionat – duke i lënë ata shtatë pikë mbi tre të fundit dhe duke menduar se nga do të vinte fitorja e tyre e radhës.

Duke folur pas lojës tha Hasenhuttl BBC Sport: “Ne jemi në një moment ku nuk kemi dot shënuar gola dhe kjo e bën të vështirë fitoren.

“Ne jemi duke luftuar për të futur topin në rrjetë, dhe problemet që kemi në këtë moment me lëndimet dhe vrapimin që jemi, pashë një ekip që po luftonte deri në fund. Pashë shpirt.

“Në të tretën e fundit kishte një mungesë grushtimi. Kemi pasur disa momente të mira në pjesën e parë, dhe pastaj po na humbet aftësia për të futur topin në rrjetë kur kemi një rast.

“Të gjithë e dinë që marrja e fitores së parë është më e rëndësishmja dhe ne po luftojmë për të – ju mund ta shihni këtë nga djemtë sonte.

Armstrong ofron një pozitiv

“Ishte e rëndësishme për mua sonte të shihja që Stuart Armstrong mund të luante në gjashtë me Oriel Romeu jashtë për pjesën tjetër të sezonit.

“Tridhjetë pikë nuk janë të mjaftueshme për të qëndruar në kampionat, dhe ne kemi nevojë për pikë dhe ndoshta fundjavën e ardhshme.

“Çdo javë është një lojë e rëndësishme, nuk është interesante me kë luan kundër.”

RAPORTI: Goli i Richarlison e sheh Everton të mposhtë Saints në fitoren e parë të ligës në shtëpi të 2021

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu