Eden Hazard tani ka qenë në klubin më kërkues në botë për dy vjet dhe, duke e parë atë, duket sikur kjo nuk është për të. Të jesh nënshkrimi më i shtrenjtë në historinë e klubit më të suksesshëm në botë nënkupton disa detyrime, të tilla si kontributi në shtimin e titujve, akoma RrezikKontributi në dy vjet nuk ka qenë asgjë. Ai mund të kishte bërë diçka të mërkurën në Ligën e Kampionëve, por edhe një herë ndeshja e kaloi atë. Kur mbaroi, ai u pa duke qeshur me të Chelsea lojtarët në kontrast me zhgënjimin e treguar nga pëlqimet e Luka Modric, Casemiro dhe Karim Benzema. Kjo zemëroi Real Madrid tifozë, të cilët nuk falin lehtë gjëra të tilla. Duke parë polemikat që erdhën nga e qeshura e tij, belgu kërkoi falje të enjten duke thënë se nuk kishte ndërmend të ofendonte.

Rrezikfalja është gjëja e parë për të duartrokitur atë, pasi nuk ka qenë në nivelin e pritur të një Real Madrid lojtar brenda ose jashtë fushës këto dy vitet e fundit. Gjatë kësaj kohe ai ka luajtur vetëm 40 nga 99 ndeshje të mundshme, duke shënuar katër gola në 2,388 minuta (26.6 përqind e totalit të mundshëm). Vetëm katër herë ai ka luajtur 90 minuta të plota sepse ai ka humbur me 396 ditë që ishte në listën e dëmtimeve si rezultat i nëntë dëmtimeve të tij. Katër ishin lëndime të kontraktimit dhe pesë ishin muskuloz. Ai kishte nevojë për një operacion në kyçin e këmbës së tij të djathtë në Mars të vitit 2020 pasi plagosi atë kyçin e këmbës në nëntor të 2019 nga një sfidë nga bashkatdhetari i tij Thomas Meunier. Për më tepër, Rrezik gjithashtu humbi disa ditë me COVID-19. Duke marrë parasysh Real Madrid pagoi 120 milion euro për të kur i kishte mbetur vetëm një vit Chelsea kontrata dhe duke marrë parasysh 15 milion euro paga e tij, duke e bërë atë lojtarin më të paguar në skuadër, mund të ketë vetëm një përfundim. Si dhe më e shtrenjta, Rrezik është nënshkrimi më i keq në historinë e klubit. Të paktën derisa të provojë të kundërtën.

Rrezik nuk ishte në gjendje që nga dita e parë, kur ai u shfaq për para-sezonit më shumë se gjashtë kilogramë mbipeshë. Në atë ditë, më shumë se një person në klub e kuptuan se do të kishin bërë një gabim në zgjedhjen e tyre të një zëvendësimi për të Cristiano Ronaldo. Kjo u konfirmua kur në fillim të sezonit të tij të dytë ai dha përparësi për të shkuar me ekipin kombëtar belg ndërsa ishte ende i dëmtuar, në vend se të qëndronte për t’u rikuperuar. Rrezik nuk është i përkushtuar dhe nuk kujdeset për veten e tij sa duhet. Ai nuk ka mentalitet të jetë një udhëheqës dhe nuk mund të pajtojë kërkesat e të qenit Real Madridsuper yll. Nëse ai nuk ndalet të mendojë se tifozët mund të lëndohen duke e parë atë duke qeshur pas ndeshjes së së Mërkurës, kjo është për shkak se ai nuk mund ta kuptojë, pasi futbolli nuk është përparësia për të. Kur supozohet të udhëheqësh Real Madrid, kjo tregon se jeni në vendin e gabuar. Rrezik është një futbollist shumë i mirë, por ai nuk dëshiron të jetë më i miri dhe kjo është arsyeja pse nuk është krijuar për të Real Madrid.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu