PSG thuhet se do të shqyrtojë një ofertë të dytë për mbrojtësin e Arsenalit Hector Bellerin, me Spanjollin që konsideron një fillim të ri në Paris.

Bellerin ishte i lidhur shumë me një lëvizje në verën e vitit 2020 por as PSG as Barcelona nuk ishin të përgatitur për t’u takuar Arsenalduke kërkuar çmimin, i cili qëndroi në më shumë se 40 milion £. Kishte raporte nga pala franceze shkoi deri në 25 milion, por kjo u refuzua nga Gunners, të cilët preferuan të mbanin mbrojtësin e djathtë.

Raportet në atë kohë sugjeruan që lojtari donte të largohej, por Mikel Arteta ishte në gjendje ta bindte atë të qëndronte dhe të luftonte për vendin e tij. Ai e ka bërë pikërisht atë, duke bërë 27 paraqitje deri më tani këtë sezon, pavarësisht disa kritikave për paraqitjet e tij jo konsistente.

Një raport i ri nga CBS, sidoqoftë, sugjeron që ai të mendojë edhe një herë për të ardhmen e tij mes interesit të ri nga Parisi. Duket se ardhja e Mauricio Pochettino ka bërë pak për ta larguar 25-vjeçarin dhe janë duke përgatitur një ofertë tjetër për të provuar vendosmërinë e Arsenalit.

Ndërsa nuk ka asgjë për të sugjeruar që Bellerin do ta shtyjë anijen për të detyruar një lëvizje, thuhet se ai nuk e sheh domosdoshmërisht një të ardhme afatgjatë për veten e tij në Arsenal. Ai është i kujdesshëm në lidhje me kalimin e viteve të pikut të karrierës së tij me një ekip në tranzicion, dhe si i tillë dëshiron ta përfundojë shoqatën e tij nëntë vjeçare me Topçinjtë.

Bellerin është tërhequr nga ideja për të luajtur futboll të moshuar në një kampionat tjetër për herë të parë në karrierën e tij. I vetmi klub tjetër për të cilin ka luajtur që prej anëtarësimit në akademinë e Arsenalit nga Barcelona në 2012 është Watford, për të cilin ai bëri tetë paraqitje në një periudhë huazimi të harruar menjëherë pasi mbërriti në Angli.

Me dy vjet për të vazhduar kontratën e tij, kjo verë mund të jetë një kohë e përshtatshme për Arsenalin për të arkëtuar. Nëse ata tërheqin sagën, vlera e Bellerin do të ulet vetëm kur ai plaket dhe prish marrëveshjen e tij, kështu që nëse nuk tregon shenja ai është i përgatitur të angazhojë të ardhmen e tij afatgjatë në klub, atëherë shitja do të kishte kuptim logjik.

Nga ana e Arsenalit, ata nuk besohet se i kanë dhënë Bellerin ndonjë siguri mbi të ardhmen e tij, diçka që vetëm e ka përkeqësuar situatën.

Barcelona gjithashtu kuptohet se janë të interesuar ta sjellin atë përsëri në klub edhe pse nuk ka asgjë për të sugjeruar se ata do të bëjnë një ofertë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu