Roy Hodgson dha një vlerësim të sinqertë të shfaqjes së ngadaltë të Crystal Palace ndërsa skuadra e tij humbi 2-0 në Leeds të hënën në mbrëmje.

Ekipi vendas fitoi një fitore të merituar ndaj një ekipi të dobët të Pallatit për të kaluar në gjysmën e parë të tabelës së Premier League.

Leeds kishte nevojë vetëm për tre minuta para se të vazhdonte përpara pasi goditja e Jack Harrison nga skaji i zonës së penalltisë bëri një devijim të madh nga Gary Cahill dhe kaloi pranë Vicente Guaita.

Patrick Bamford, Raphinha dhe Pascal Struijk të gjithë patën mundësi të dyfishojnë avantazhin e Leeds në pjesën e parë.

Por Bamford vrau ndeshjen në fillim të pjesës së dytë me një goditje për golin e tij të 100-të në futbollin e klubit, pasi Guaita kishte dhënë goditje të ashpër të Raphinha.

Duke folur pas ndeshjes, Hodgson tha për BBC Sport: “Gjithçka varet edhe nga kundërshtimi dhe ne takuam një ekip të mirë. Jam i zhgënjyer nga mënyra se si kemi filluar secilën gjysmë. Sigurisht që do të ju vë në shpinë kundër çdo ekipi, jo më pak se një nga cilësitë e Leeds.

Gabimet kushtojnë Pallatin

“Whatshtë ajo që ju nuk doni. Ju përpiqeni të inkurajoni lojtarët tuaj të mos bëjnë gabime në ato momente për t’i dhënë kundërshtarit tuaj një fillim nëse ju pëlqen. Unë nuk mendoj se kemi krijuar aq sa duhet për t’u rikthyer në lojë dhe na është dashur të punojmë vërtet shumë për t’u siguruar që ata nuk shënuan më shumë gola.

“Nuk mendoja se kalimi ynë ishte aq i mirë sot. Fusha ishte e vështirë për të dy ekipet, gjë që nuk ndihmon kur ju jeni ekipi që ndjek lojën dhe përpiqeni të riktheheni në të. Ata mbase janë mësuar më shumë.

“Nuk është arsyeja pse e humbëm ndeshjen, por mund të ketë ndikuar në mënyrën se si ishim në gjendje ta kalonim topin, gjë që nuk mendoja se e bëmë mjaft mirë.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu