Roy Hodgson thotë se ai nuk shqetësohet nga spekulimet e reja mbi të ardhmen e Wilfried Zaha dhe vlerësoi formën dhe qëndrimin e sulmuesit përpara ndeshjes së së Shtunës me Sheffield United në Selhurst Park.

Zaha ka shënuar tetë gola në 14 ndeshje për Eagles këtë sezon, me Paris St Germain dhe AC Milan klubet e fundit që lidhen me një lëvizje të madhe parash për 28-vjeçarin.

Hodgson tha: «Ka pasur kaq shumë spekulime në lidhje me Wilf gjatë viteve që unë kam tendencë t’i lë këto shqetësime të zhduken, siç bëjnë shpesh.

“Wilf është mirë dhe nuk më habit që ka klube atje që dëshirojnë ta nënshkruajnë atë, por shumë gjëra duhet të vendosen para se një lojtar të largohet nga një klub.

“Unë jam thjesht i lumtur në këtë moment që Wilf po luan ashtu siç është, duke treguar disiplinën dhe përqendrimin e tij dhe pasionin e tij për futbollin dhe klubin, dhe nëse nuk më jepet një arsye për të menduar ndryshe, unë pres që kjo të vazhdojë. ”

Ndërsa Zaha aktualisht ka një kontratë në Selhurst Park deri në vitin 2023, një numër emrash të tjerë të mëdhenj do të shohin marrëveshjet e tyre të skadojnë në fund të fushatës ekzistuese.

Dhe ndërsa Hodgson tha se bisedimet ishin duke vazhduar me disa nga ata individë, ai nuk pret që situata të çojë në rritje të aktivitetit tani që dritarja e transferimit është rihapur.

“Skuadra jonë është e mirë për momentin dhe unë jam i kënaqur me të,” shtoi Hodgson. “It’sshtë një skuadër e plotë, pa boshllëqe të veçanta për të mbushur kështu që nëse diçka do të ndodhë do të ishte mbi bazën që disa lojtarë të largohen nga ne.

“Nëse ai moment arrin, unë jam i sigurt se do të jetë një arsye që të ulem dhe të flasim për të, por nuk ka asnjë pikë në këtë moment të flasim për këto gjëra.”

Pas humbjeve të rënda ndaj Liverpool dhe Aston Villa, Palace lehtësoi presionin mbi supet e Hodgson me një barazim 1-1 kundër Leicester të hënën.

Dhe ata pritet të marrin tre pikë kundër Blades pa fitore të Chris Wilder që hyjnë në lojë duke luftuar me një numër mungesash të lidhura me koronavirusin.

Hodgson i lumtur për të luajtur në

Pavarësisht nga pikëpamja gjithnjë e më e zymtë me shtyrjet e fundit që përfshijnë Manchester City dhe Fulham, Hodgson tha se ai nuk shihte asnjë arsye për të blerë në nocionin e një ‘ndërprerje qarku’ në mes të sezonit.

Ai shtoi: “Për sa jam i shqetësuar ne jemi të kontrolluar nga Premier League i cili vendosi shumë protokolle në vend dhe deri më tani ata kanë bërë një punë jashtëzakonisht të mirë për të mbajtur futbollin duke kaluar këtë pandemi.

“Ka nga ne që do të dëshironim që futbolli të vazhdonte për sa kohë që Qeveria dhe Premier League janë të lumtur ta bëjnë këtë, dhe nuk kam asnjë arsye të fortë për të sugjeruar që diçka duhet të ndryshojë.”

Hodgson nuk ka raportuar ndonjë shqetësim të ri për dëmtimet për ndeshjen me Sheffield United por mbrojtësi Gary Cahill do të humbasë përsëri me dëmtimin e muskulit që pësoi kundër Aston Villa.

LEXO MË SHUMË: Pochettino për të ringjallur PSG ndjekjen e synimit ai nuk arriti të nënshkruajë në Tottenham

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu