Roy Hodgson besoi se skuadra e tij e Crystal Palace meritoi pikë kundër Arsenalit dhe shpreson që përmirësimet e tyre në mbrojtje të vazhdojnë.

Palace erdhi larg nga Emirates Stadium me një pikë pasi mbajti nikoqirët e tyre në një barazim 0-0.

Arsenali kishte qenë në formë të ringjallur javët e fundit, por Palace arriti t’i mbajë ata jashtë për të fituar një pikë të rëndësishme.

Ai la përmbajtjen e menaxherit Hodgson – dhe ai madje pyeste veten nëse ata mund të kishin më shumë lojë.

“Unë jam më se i kënaqur,” tha ai. “Një paraqitje e zellshme, ne u mbrojtëm mirë dhe ndoshta me pak më shumë gjakftohtësi mund të kishim shënuar një gol.

“Ne po luanim një ekip në formë të shkëlqyeshme dhe largohemi me një 0-0 të merituar.

“Mendova se loja ishte fund në fund dhe ne jemi të lumtur që morëm diçka nga loja.

“Dy fletë të pastra me radhë tani. Nëse nuk mbroni mirë, do të jetë e vështirë të fitosh ndeshje. ”

Pallati në gjueti mesfushori

Lewis O

Më parë gjatë ditës, spekulimet e transferimit e lidhën Palace me një lëvizje për mesfushorin e Huddersfield Lewis O’Brien.

Skuadra e Kampionatit mund të shesë 22-vjeçarin dhe Palace thuhet se është një nga pretendentët.

Sidoqoftë, ata janë vetëm një nga tre skuadrat e Premier League të interesuar për një lëvizje.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu