Ish mbrojtësi i Aston Villa Alan Hutton është i shqetësuar nga mungesa e thellësisë së skuadrës dhe mendon se Dean Smith ka nevojë të nënshkruajë një sulmues të ri këtë verë.

Villa ka shijuar një fushatë solide të Premier League dhe është ulur rehat në mes të tryezës. Çdo mendim për rënie u avullua muaj më parë, me një ngarkesë prej 35 pikash 20 larg zonës së rënies.

Villans kanë siguruar fitore të dukshme mbi disa nga skuadrat më të larta. Një përplasje 7-2 e kampionëve Liverpool është pika kryesore e padyshimtë.

Por ata gjithashtu kanë mundur Leicester City dhe Arsenal dy herë, ndërsa barazuan me Chelsea. Dhe e gjitha është arritur pa shërbimet e sulmuesit Wesley Moraes.

Njeriu me një kapelë Brazil në emrin e tij është ende në rrugën e kthimit nga dëmtimi. Ai pësoi një dëmtim të rëndë të ligamentit të gjurit të kryqëzuar pas një ndërhyrjeje nga Ben Mee i Burnley më 1 janar 2020.

Mendohej se ish sulmuesi i Klubit Brugge do të ishte jashtë për rreth nëntë muaj. Por ai ende nuk është kthyer, me Ollie Watkins burimi kryesor i qëllimeve.

Jack Grealish, Anwar El Ghazi dhe Ross Barkley kanë i copëtuar nga mesfusha derisa Bertrand Traore ka shënuar katër gola.

Dhe Hutton është i shqetësuar se një dëmtim i Watkins mund të shohë golat të thahen.

I tha ai Futboll i Brendshëm: “Probablyshtë ndoshta një situatë ku ju mendoni mirë nëse ai (Watkins) do të mungonte, kush po hyn? Kush do të jetojë në nivelet e tij? ”

“Shtë e vështirë, mendoj se është progresi, duke parë Vilën nga larg.

“Po, ata kanë një lojtar të fortë startues 11 dhe më pas 12, 13, por nëse me të vërtetë duhet të bësh ndryshime dhe ta çosh në nivelin tjetër, ndoshta ka të bëjë me zvogëlimin e asaj skuadre pak dhe shtimin e konkurrencës për vendet “

Shenja pozitive për brazilianin

Hutton gjithashtu ka siguruar një azhurnim të progresit të Moraes. Ai thuhet se do të marrë pjesë në trajnim jo-kontaktues jashtë, por ende nuk ka asnjë datë kthimi të shënuar me laps.

“Epo unë e di që ai është jashtë në bar tani kështu që është si pak e fundit,” shtoi 36-vjeçari. “Padyshim që ju bëni të gjithë punën tuaj në palestër dhe pastaj filloni të dilni në bar, duke bërë pak copa, atëherë filloni ta ngritni javë për javë, kështu që mendoj se ai po bën mirë, sa do të zgjasë, nuk jam i sigurt.

“Unë mendoj se ishte një dëmtim mjaft i keq i gjurit, kështu që gjithmonë duhet të jeni të kujdesshëm ndaj kësaj.”

LEXO MË SHUMË: Kënd i ri në transferimin e Sanson

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu