Ylli i Leeds, Gjanni Alioski duket se ka gjithnjë e më shumë të ngjarë të largohet nga Elland Road në fund të sezonit mes raporteve se bisedimet mbi një marrëveshje të re nuk kanë arritur një marrëveshje.

29-vjeçari i gjithanshëm është një favorit i madh i tifozëve në Elland Road, pasi ka mbërritur nga Lugano në një marrëveshje 2.25 milion £ në verën e 2017.

Por me marrëveshjen e tij katër-vjeçare që skadon në verë, bisedimet mbi një zgjatje kanë dështuar. Si i tillë, Futboll i Brendshëm raporton se Alioski i ka kërkuar agjentit të tij që t’i gjejë në mënyrë aktive një klub të ri për sezonin e ardhshëm.

Ata pretendojnë se agjenti i Alioskit ka zhvilluar një numër bisedimesh me Leeds në intervale të ndryshme gjatë muajve të fundit. Sidoqoftë, pa ndonjë marrëveshje të arritur, ylli i majtë duket se do të vazhdojë si agjent i lirë.

Lajmi do të vijë si një goditje e madhe për Marcelo Bielsa, i cili ka filluar të mbështetet gjithnjë e më shumë te Maqedonia e Veriut. Alioski ka marrë pjesë në 23 ndeshje të Premier League këtë sezon. Shfaqjet e tij energjike, si dhe aftësia e tij për të luajtur në një numër rolesh poshtë majtas, e kanë parë atë të fitojë favor me Bielsa.

Ylli në të majtë nuk ka gjasa të ketë mungesë admiruesish. Raportimet në janar pretenduan Galatasaray ishin midis atyre që thuhet se ishin të etur.

Sidoqoftë, nuk është e qartë nëse Alioski do të bëjë lëvizjen e diskutueshme në Turqi. Si i tillë, Futboll i Brendshëm pretendon se lojtari i ka thënë agjentit të tij që të dëgjojë pretenduesit e mundshëm.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Alioski ‘do të dëshironte të qëndronte në Leeds’

Në fillim të këtij sezoni, Alioski foli për dëshirën e tij për të rënë dakord për një zgjatje në Leeds.

I tha ai BBC Sport Yorkshire Sport: “Ende asgjë nuk ka ndodhur. Unë jam këtu, sigurisht, derisa kontrata ime të përfundojë vitin e ardhshëm.

“Por unë nuk jam duke menduar se do të largohem nga Leeds. Koka ime është vetëm për Leeds, e përqendruar. Por ajo që do të ndodhë do të ndodhë në fund të fundit.

“Sigurisht që do të doja të qëndroja këtu, por këto janë gjëra që njerëzit e tjerë i menaxhojnë. Dua të shijoj vetëm momentin kur jam këtu. Dua të përqendrohem te futbolli.

“Gjëra të tjera, natyrisht, i shoh në media, por asgjë nuk ka ndodhur akoma. Unë jam këtu çdo ditë seriozisht, duke shijuar çdo ditë në Leeds. ”

Po të largohej, kjo vetëm do të rrisë spekulimet se Leeds do të kërkojë të sjellë një mbrojtës specialist të majtë këtë verë. Alioski ka ndarë rolin me mesfushorin e Irlandës së Veriut Stuart Dallas deri më tani këtë sezon.

LEXO MË SHUMË: Markat Shelvey Leeds luajnë një ‘arrë arre’ dhe pranon se ai nuk mund të luante për Bielsa

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu