Mbrojtësi i Tottenhamit, Jubril Okedina është bashkuar në League Two Cambridge si huazim për pjesën e mbetur të sezonit.

20-vjeçari është kapiten i Tottenham skuadra nën 23 vjeç por është ende për të bërë debutimin e tij për të moshuarit.

Menaxheri i Kembrixhit, Mark Bonner e mirëpriti ardhjen e tij në Abbey Stadium në faqja e internetit e klubit.

“Ne jemi të kënaqur që shtojmë Jubril në skuadrën tonë për gjysmën e dytë të sezonit,” tha ai. “Ne shpresojmë të mbikëqyrim këtë periudhë të zhvillimit të tij.

“Kjo do të jetë një përvojë e mirë për Jubril pasi është kredia e tij e parë për të moshuarit dhe ai na ofron konkurrencë dhe mbulim të mirë në njësinë mbrojtëse.

“Jubril është i motivuar për të kërkuar një vend në ekip dhe qëndrimi i tij, cilësitë mbrojtëse dhe atletizmi e bëjnë atë një shtesë të mirë.”

Cambridge aktualisht është i pesti në tabelën e Ligës Dy, vetëm pesë pikë larg qenve të lartë Carlisle United.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Mesazhi i Hojbjergut për Dasilva

Pierre-Emile Hojbjerg, ndërkohë, ka bërë shaka se Josh Dasilva i Brentford i detyrohet atij një shinpad të ri pasi ai u la me një goditje të keqe në pjesën e tij.

Golat nga Moussa Sissoko dhe Son Heung-min dërgoi Spurs në finalen e Kupës Carabao në gjysmëfinalen e së martës.

Por sfida e pjesës së dytë të Dasilva ndaj mesfushorit të Danimarkës Hojbjerg provoi një pikë të madhe polemikash. Ylli i Brentford u përplas me këmbën e Hojbjerg me kunjat e tij lart.

Duke shkruar në Cicëroj, Hojbjerg këmbënguli se ai nuk do të mbante inat me mesfushorin e Bees.

Mesfushori shkroi: “Sigurisht që nuk e keni dashur. Prandaj mos u shqetëso. Unë jam një viking dhe jam mirë. Por… Ti më ke një borxh të ri.

“Ju keni një të ardhme të shkëlqyer përpara. Jini të fortë dhe vazhdoni të punoni shumë. Fat i mirë për ju dhe ekipin tuaj. Përqafim i madh, Pierre-Emile Højbjerg. ”

Spurs bënë një start të fortë me golin e Sissoko. Brentford atëherë mendoi se ata kishin barazuar me golin e Ivan Toney menjëherë pas shënimit të orës.

Sidoqoftë, sulmuesi ishte jashtë loje dhe, jo shumë kohë më vonë, Son dha golin e dytë për të ndihmuar Spurs rrisin avantazhin e tyre.

LEXO MË SHUMË: Mourinho deklaron se ku do të kthehet vëmendja e Tottenhamit pas arritjes në finale

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu