Aktualizado

18/03/2021 –
19:10

Zlatan Ibrahimovic këmbëngul se ai po meriton vendin e tij në skuadrën e Suedisë, edhe nëse nuk është më i njëjti lojtar ai ishte kur përfaqësoi për herë të fundit anën e tij kombëtare në 2016.

Sulmuesi i Milanit u kujtua nga Janne Andersson për kualifikimet e Kupës Botërore të këtij muaji kundër Kosovës dhe Gjeorgjisë, plus miqësoren me Estoninë, duke i hapur rrugën që ai të luajë potencialisht në Euro 2020.

Ai festoi thirrjen e tij të parë në gati pesë vjet duke postuar një foto në Twitter me një këmishë të Suedisë me shkrimin: “Kthimi i Zotit”.

Ibrahimovic, i cili mbush 40 vjeç në tetor, është shënuesi kryesor i Suedisë në të gjitha kohërat 62 gola ndërkombëtarë, i fundit nga ata që vijnë kundër Danimarkës në nëntor 2015.

Dhe pasi i bëri përshtypje edhe në Serie A këtë term me 14 gola në po aq ndeshje, ish-Manchester United dhe Paris Saint-Germain sulmuesi beson se ai ende mund të ketë një ndikim.

“Unë mbaj një nivel shumë të lartë”

Nuk dua të konsiderohem dhe të thirrem për atë që bëra më parë, por për atë që mund të jap tani, “i tha ai kanalit zyrtar të Shoqatës së Futbollit Suedez në YouTube.

Unë nuk mund të jem lojtari që isha pesë, 10, 15 ose 20 vjet më parë. Tani, unë kam një fizik krejt tjetër dhe një lojë krejt tjetër.

“Por Unë mbaj një nivel shumë të lartë. Ju nuk duhet të shqetësoheni. Unë nuk jam në listën e skuadrës sepse unë quhem Zlatan dhe unë jam Ibrahimovic.

“Kjo është për shkak të asaj që shtoj në skuadër dhe asaj që kam arritur. Mendoj se e meritoj.

Andersson më parë përjashtoi një tërheqje për Ibrahimovic, por qëndrimi i tij ndryshoi pas një “bisede të shkëlqyeshme” me Ace me 116 kapak ne nentor.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu