Goli i vonë i Romain Saiss shpëtoi një pikë për ekipin e Nuno Espirito Santo në shtëpi të Dielën

Ish Nigeria portieri Carl Ikeme ishte i kënaqur me performancën e Wolverhampton Wanderers në barazimin e tyre 1-1 ndaj Tottenham Hotspur dhe ai mendon se ata i meritonin të tre pikët në vend.

Vizitorët hapën rezultatin në Molineux Stadium që në minutën e parë përmes Tanguy Ndombele, por Maroku mbrojtësi Romain Saiss shënoi një barazim të vonë për Wolves në minutën e 86-të, pasi tundi me kokë goditjen e këndit të Pedro Neto.

Menjëherë pasi të dy ekipet u barazuan, Reuben Neves dhe Fabio Silva patën shanset e tyre për të përfunduar rikthimin, por Hugo Lloris bëri disa pritje të mira në fund të lojës.

Rezultati la ekipin e Nuno Espirito Santo me vetëm një fitore në pesë ndeshjet e tyre të fundit në Premier League por Ikeme e përshkroi shfaqjen e së dielës si premtuese, me treshen sulmuese portugeze Pedro Neto, Daniel Podence dhe Fabio Silva.

“Më pëlqeu futbolli që luajtëm sonte, i meritova të tre pikët me ndershmëri,” shkroi Ikeme në Twitter. “Ka disa lojtarë të vërtetë emocionues në krye me Podence, Neto, Silva.

“Edhe pse nuk kemi parë më të mirët, unë me të vërtetë jam i ngazëllyer kur i shikoj ata të rriten dhe të përmirësohen.”

Wolves janë i 11-ti në tabelën e kampionatit me 21 pikë nga 15 ndeshje, dhe ata udhëtojnë në Old Trafford për ndeshjen e tyre të radhës kundër Manchester United të martën.

Ikeme kaloi gjithë karrierën e tij në klub në Wolverhampton Wanderers ku ai luajti mbi 200 ndeshje para se të dilte në pension nga futbolli në 2017 pas një diagnoze akute të leukemisë.

Ish-portieri i Super Eagles ka fanellën Nr.1 ​​te Wolves lënë bosh për nder të tij me portierin aktual Rui Patricio që zgjedh nr. 11 pas lëvizjes së tij nga Sportive CP në verën e 2018.

Menaxheri i Ujqërve, Nuno Espirito Santo, në reagimin e tij, ishte i lumtur me rezistencën e ekipit të tij në Molineux të Dielën.

“Unë mendoj se kemi performuar me të vërtetë mirë, kemi luajtur një lojë shumë të mirë. Ne kemi pranuar shumë herët në lojë, por ekipi reagoi dhe ne luajtëm mirë – shumë intensiv, shumë agresiv ndaj një skuadre të rrezikshme. Unë jam i lumtur,” Espirito Santo tha.

“It’sshtë një proces mësimi. Ndonjëherë nuk mund të shpjegosh se si ndodhin gjërat në minutën e parë, ne kërkuam përqendrim, ne [had to remain] vigjilent, ne e dimë se si po shkojnë lojërat pa tifozë, skaji nuk është atje.

“Ka shumë ndeshje me gola të hershëm, por nëse kjo ju ndodh, duhet të reagoni dhe mendoj se kemi qëndruar në lojë dhe kemi paraqitur mirë. Ne kombinohemi, mbrohemi, reaguam për humbjen e topit dhe patëm raste të mira ”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu