“Ai nuk është zhdukur kurrë. Ai ka punuar shumë në fushën e stërvitjes dhe tani ai e di që ai është një lojtar i mirë”.

Ole Gunnar Solskjaer në Daniel James

Nëse Daniel James po pyeste se çfarë duhej të bënte për të arritur rrugën e tij në planet e Ole Gunnar Solskjaer, ai tani ka përgjigjen e tij.

Pas një kohe të gjatë nga formacioni fillestar, anësori uellsian zhvilloi një performancë gjatë javës që Solskjaer pranoi e bëri të pamundur të hiqej.

Ishte e qartë në festimin e tij se goli ndaj Real Sociedad ishte një peshë e madhe mbi shpatullat e tij, dhe ai hyri brenda Manchester Unitedpo përplaset me Newcastle duke kërkuar të ndërtojë vrullin e tij të ri.

Cila është mënyra më e mirë për ta bërë atë? Epo, një qëllim tjetër do të bënte, apo jo ?.

Pas muajsh dukej sikur ai do të zbehej në prapavijë në Old Trafford, James edhe një herë po tregon mungesën e formës së golave ​​që e bëri atë një favorit të menjëhershëm pas lëvizjes së tij nga Swansea.

Goli i tij kundër Newcastle, duke qëruar në shtyllën e pasme, duke parashikuar gabimin nga Jamal Lewis dhe duke goditur topin në këndin e poshtëm, ishte goli i tij i gjashtë në këtë sezon për klubin dhe vendin.

Ishte goli i tij i gjashtë në nëntë ndeshjet e tij të fundit, dhe i gjashti në 505 minuta futboll. Ai ka shënuar një gol për çdo 84 minuta që ka luajtur që nga nëntori.

Kritikët e lojës së James e kanë etiketuar atë si një kalë i vogël me një mashtrim dhe një lojtar që shënon vetëm një lloj goli: lloji që përdor ritmin e tij për t’u larguar nga një mbrojtës në krah.

Solskjaer ka lënë të kuptohet se ai ka qenë duke punuar shumë për të shtuar më shumë dimensione në lojën e tij, megjithëse, dhe nëse numrat e tij mbresëlënës të golashënuesve nuk janë të mjaftueshëm për t’ju bindur për këtë, atëherë paraqitja e tij e përgjithshme ndaj Newcastle duhet të ketë.

Edhe para golit të tij ai u pa duke hyrë në pozicionet e duhura për të shënuar. Ju mund ta shihni atë në lëvizjen e tij jashtë topit përpara Marcus Rashfordqëllimi i hapjes: në vend që të ndjekë goditjen, ai tërhiqet në hapësirë ​​në pritje të një kërcimi, duke shfaqur një vetëdije që ai nuk dukej se e kishte në dollapin e tij vetëm disa muaj më parë.

Kur qëllimi i tij arriti erdhi nga një situatë e ngjashme. Lewis tërhiqet, James kupton që Bruno Fernandes është gati ta shtyjë pranë tij dhe nuk ka asnjë shenjë befasie në gjuhën e trupit të tij kur ai merr një prekje dhe qetësisht godet topin në qoshe.

Daniel James
James shkon për gol | Robbie Jay Barratt – AMA / Getty Images

Përmirësimi i tij i fundit ka qenë ndoshta nën radar në një kohë kur United duket se po shënon gola për argëtim, por ndërsa sezoni po kalon, ky është një aspekt i lojës së James që duket se do t’u fitojë pikë.

Ata mund të kenë Rashford dhe Fernandes në formën e jetës së tyre përkatëse, por një sulmues tjetër me hundë për pjesën e pasme të rrjetës mund të shkojë shumë pasi ata kërkojnë ta përfundojnë këtë sezon sa më fort të jetë e mundur.

Grini i qetë i James ka qenë imazhi mbizotërues nga fitoret e United ndaj Sociedad dhe Newcastle, dhe pa asnjë shenjë se golat do të thahen për Uellsianin me rezultat të lirë, është një foto me të cilën mund të bëhemi shumë të njohur në gjysmën e dytë të sezoni.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu