Ish-lojtari i ri i Francës 26-vjeçar ka qenë më i lidhur me Aston Villa dhe West Ham

Marsejë menaxheri Andre Villas-Boas ka konfirmuar se ka interes në Premier League për mesfushorin Morgan Sanson, i cili ka qenë i lidhur me Aston Villa dhe West Ham.

Sanson, 26, ka bërë më shumë se 150 paraqitje për Marseille që nga nënshkrimi nga Montpellier në afatin kalimtar të janarit katër vjet më parë.

Ai filloi të Shtunën ndërsa Marseille u mposht befasisht 2-1 në shtëpi ndaj Nimes, një rezultat i cili i pa ata të binin në të gjashtin në Lidhja 1.

“Do ta shohim. Dritarja e transferimit është e hapur, Sanson është një lojtar i cili vlerësohet shumë Anglia, ”Tha Villas-Boas në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes. “Zyrtarisht, ne nuk kemi marrë ndonjë ofertë, përveç nëse ka ndodhur gjatë ndeshjes. Ai është një djalë që intereson skuadrat angleze për shkak të karakteristikave të tij dhe ka mundësi që diçka të ndodhë. ”

Sanson ka përfaqësuar më parë Franca në nivelin nën-19 dhe nën-21, megjithëse ai ende nuk ka bërë debutimin e tij të lartë ndërkombëtar.

Humbja e Marsejës, e shoqëruar me një fitore të ngushtë për Paris Saint-Germain të shtunën, do të thotë Villas-Boas dhe skuadra e tij tani janë 10 pikë larg krye të Ligue 1.

Ata kanë dy ndeshje në dorë mbi PSG por mund ta gjejnë veten më tej në krye pas Lion luaj Metz të Dielën.

“Na vjen keq për mbështetësit,” tha trajneri. “Ashtë një humbje shumë e rëndë, me një seri pikësh që kemi humbur. Përkrahësit duhet të kenë shumë durim. Ne rrezikojmë të humbasim kontaktin me ekipet në krye të tabelës. Jo dëshirë e mjaftueshme, jo një kuadër i mirë mendor, nuk jam shumë i lumtur. Jam shumë i zhgënjyer, nuk e njoh këtë ekip. ”

Mbrojtësi Alvaro Gonzalez, në lajme edhe një herë gjatë javës për grindjen e tij të vazhdueshme me Neymar, ishte edhe më i prerë në vlerësimin e tij.

“Ne nuk mund ta bëjmë atë që kemi bërë sot,” tha ai. “Ne duhet ta respektojmë fanellën, dhe më e pakta që mund të bëjmë është të vrapojmë, të luftojmë në fushë. Sot, ne nuk bëmë asgjë. Çdo ditë kur humbasim, flasim për trajnerin, diçka tjetër… Por kjo nuk është e vërtetë, personat përgjegjës jemi ne [the players]. Kur bëjmë sh * t, ne humbasim, sepse të gjitha ekipet janë të mira në Ligue 1, si në Liga e KampioneveSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu