Tai SHBA fituan fitoren e tyre të parë ndaj opozitës evropiane që nga viti 2015 me një fitore 2-1 ndaj Irlanada veriore në Belfast.

Giovanni ReynaGreva e devijuar në pjesën e parë i bëri vizitorët në rrugën e tyre për një fitore të parë ndaj një kombi Evropian që prej asaj kohe Gjermania gjashtë vjet më parë.

Në gjysmën e dytë, Christian Pulisic fitoi një penallti kur u ndëshkua nga Daniel Ballard. Chelsea njeriu ngriti veten për ta kthyer vetë goditjen në vend.

Niall McGinn shënoi një ngushëllim spektakolar të vonë ndërsa SH.B.A. u përpoq të mundte opozitën Evropiane për herë të parë në gjashtë përpjekje dhe 2,118 ditë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu